Reklama

Odrapane miejsce na maluchów. Kiedy remont?

Opublikowano:
Autor:

Odrapane miejsce na maluchów. Kiedy remont? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice przychodzą do Chotomka ze swoimi pociechami, aby wciągnąć je w zaczarowany świat bajek. Niestety ten świat niezbyt pasuje do rzeczywistości. Elewacja budynku jest po prostu szarobura, na ścianach widać zarysowania i pęknięcia, fragmenty murka są odszczypane. Jest szansa na to, aby było inaczej.

Rodzice przychodzą do Chotomka ze swoimi pociechami, aby wciągnąć je w zaczarowany świat bajek. Niestety ten świat niezbyt pasuje do rzeczywistości. Elewacja budynku jest po prostu szarobura, na ścianach widać zarysowania i pęknięcia, fragmenty murka są odszczypane. Jest szansa na to, aby było inaczej.

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na modernizację budynku biblioteki dla dzieci im. Wandy Chotomskiej. Modernizację Chotomka obiecywał prezydent Płocka przy okazji innego remontu, siedziby głównej Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, dzieci przyjdą z rodzicami po książki do odnowionej biblioteki jesienią 2016 roku. To popularne miejsce, które gości przeważnie najmłodszych płocczan, przejdzie do tego czasu zmiany obejmujące  zarówno branżę elektryczną, jak i budowlaną.

W planach zawarto wykonanie nowej elewacji, wymianę oświetlenia, montaż systemu sygnalizacji pożarowej i wymianę instalacji odgromowej. Znikną stare tynki, pęknięcia i płytki ceramiczne z daszka przed wejściem głównym do Chotomka. W zamian pojawi się nowy daszek, a pod nim nowe drzwi i płytki antypoślizgowe w ciemnoszarym kolorze. Dzieci skorzystają już z nowej barierki. Będzie też cieplej. Pod nową elewacją znajdzie się gruby na 15 cm styropian. Oprócz pomalowania elewacji wschodniej i murka przy bramie, przewidziano również wymianę oświetlenia (oświetlenie podstawowe ma już być energooszczędne), montaż tablicy adresowej zgodnej z Systemem Informacji Miejskiej. Zamiast obecnych szyldów zobaczymy na zewnątrz napis reklamowy „Biblioteka dla dzieci Chotomek” wykonany z liter.

W zamówieniu wspomina się o zamontowaniu na dachu płotków przeciwśniegowych, aby zimą nie zalegała czapa białego puchu, która spadając może naruszyć umocowanie rynny. Oprócz tego dach zostanie uszczelniony. Jak na razie jego stan dachu ocenia się jako dobry, 

Planowany remont w zakresie prac elektrycznych równocześnie oznacza zawieszenie zajęć z dziećmi w bibliotece na okres 1,5 miesiąca. Przez ten czas w bibliotece będzie przebywał wyłącznie personel. Zakończenie modernizacji powinno nastąpić do 10 listopada 2016 roku.

Czytaj też: 

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock, ostatnie czarno-białe zdjęcie - dokumentacja przetargowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE