Reklama

Odkrywcy na tropie dzikich zwierząt [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Odkrywcy na tropie dzikich zwierząt [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery drużyny walczyły w podchodach zorganizowanych na terenie płockiego ZOO. Najlepsza okazała się klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Cztery drużyny walczyły w podchodach zorganizowanych na terenie płockiego ZOO. Najlepsza okazała się klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Pretekstem do zorganizowania podchodów były obchody Dnia Ziemi. Na wystosowane przez organizatorów zaproszenie odpowiedziały cztery zespoły, z których dwa reprezentowały jedną szkołę.

Wszystko zaczęło się przy grzybku. Tam właśnie ustalona została kolejność, w jakiej poszczególne teamy ruszyły do boju. Organizatorzy wskazali uczestnikom zabawy tylko pierwszy punkt. Później już tylko od wiedzy każdej z drużyn zależało dojście do miejsc, gdzie dostępne były kolejne wskazówki.

Na każdym z punktów, gdzie ukryte były wskazówki dotyczące dalszej marszruty, dzieciom prezentowane były informacje związane ze zwierzętami, które znajdują się na terenie ogrodu zoologicznego. Później uczestnicy podchodów sami musieli popisać się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania zadawane przez pracowników ZOO.

Końcowa kolejność została ustalona po podliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególne ekipy. Okazało się, że największą wiedzą na temat zwierząt pochwalić się może klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 5. Klasa IV z tej samej szkoły zajęła miejsce drugie. Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa IV z SP nr 22. Czwarta lokata przypadła w udziale czwartoklasistom z SP 20. Dwie najlepsze drużyny w nagrodę będą się mogły wybrać na seans filmowy do Heliosa.

Specjalne nagrody indywidualne przypadły w udziale Aleksandrze Ners i Markowi Polewskiemu. Dwójka uczniów klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 20 wykazali się – w opinii pracowników ogrodu zoologicznego – największą aktywnością na całej trasie.

Zobacz galerię zdjęć z podchodów

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE