Reklama

Odkryli tajemnice płockich sądów. Teraz czas na Małachowiankę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Odkryli tajemnice płockich sądów. Teraz czas na Małachowiankę [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkadziesiąt osób skorzystało z zaproszenia Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i wybrało się w sobotę by obejrzeć z przewodnikiem płockie sądy i posłuchać ciekawostek na ich temat. W niedzielę 14 lipca celem kolejnego spaceru będzie Małachowianka.

Kilkadziesiąt osób skorzystało z zaproszenia Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i wybrało się w sobotę, by obejrzeć z przewodnikiem płockie sądy i posłuchać ciekawostek na ich temat. W niedzielę 14 lipca celem kolejnego spaceru będzie Małachowianka.

"Odkryj z nami Płock” to projekt PLOT, która już po raz dziewiąty organizuje w samo południe bezpłatne spacery z przewodnikami miejskimi. W tym roku spotkania ruszyły w połowie czerwca. Pierwszy spacer poświęcony był tematyce Szlaku Gotyku Ceglanego. W kolejne weekendy można było obejrzeć Bazylikę Katedralną, Muzeum Diecezjalne, spichlerze, nabrzeże wiślane, był też spacer śladami Polskiego Czerwonego Krzyża, obchodzącego w tym roku 100-lecie działalności.

W sobotę kilkadziesiąt spotkało się na Starym Rynku i wybrało do pobliskich sądów, z kolei w niedzielę 7 lipca PLOT zaprosił do Muzeum Mazowieckiego. Za tydzień nie lada atrakcja - w samo południe będzie można posłuchać wielu ciekawych rzeczy i obejrzeć jedną z najstarszych szkół w Polsce, czyli Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Projekt „Odkryj z nami Płock” potrwa do 31 sierpnia. Ostatnie spotkanie dotyczyć będzie II wojny światowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE