Reklama

Oddali hołd bohaterom Płocka z 1920 roku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Oddali hołd bohaterom Płocka z 1920 roku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku płoccy kibice pamiętali o obrońcach miasta sprzed 99 laty, którzy skutecznie stawili czoła mającym ogromną przewagę liczebną wojskom rosyjskim.

Jak co roku płoccy kibice pamiętali o obrońcach miasta sprzed 99 laty, którzy skutecznie stawili czoła mającym ogromną przewagę liczebną wojskom rosyjskim. 

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock i Płock 1920 w sobotę zaprosiły mieszkańców miasta na Plac Narutowicza, pod Pomnik Obrońców Płocka 1920 roku. Kibice zebrali się o godz. 21. Zebrani wysłuchali krótką prelekcję na temat wydarzeń sprzed 99 lat, złożyli kwiaty pod pomnikiem, zapalili znicze. 

Część osób kupiła na miejscu i od razu założyła pamiątkowe koszulki z napisem "Płock 1920". Uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn narodowy. Tradycyjnie zostały też odpalone race.

- Miasto Bohater, Płock to jest Miasto Bohater, a także: Cześć i Chwała Bohaterom - skandowali zebrani.   

W sobotni wieczór, także w ramach 99. rocznicy Obrony Płocka przed bolszewikami, na bratniej mogile przy ul. Targowej odbył się capstrzyk harcerski. Natomiast w centrum miasta przeprowadzono IV Bieg Obrońców Płocka 1920 roku z udziałem kilkuset osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE