Reklama

Od stycznia o jedną opłatę mniej. Ratusz jednak przypomina: Obowiązek dotyczy 2018 roku

Opublikowano:
Autor:

Od stycznia o jedną opłatę mniej. Ratusz jednak przypomina: Obowiązek dotyczy 2018 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po czworonożnym pupilu nie tylko należy posprzątać, ale też za niego zapłacić. A przynajmniej za 2018 rok, ponieważ od początku 2019 roku wchodzą w życie nowe przepisy. Radni zdecydowali o zniesieniu obowiązku ponoszenia opłaty za posiadanie psów.

Po czworonożnym pupilu nie tylko należy posprzątać, ale też za niego zapłacić. A przynajmniej za 2018 rok, ponieważ od początku 2019 roku wchodzą w życie nowe przepisy. Radni zdecydowali o zniesieniu obowiązku ponoszenia opłaty za posiadanie psów.

Informowaliśmy o tym, że od 1 stycznia 2019 r. nie trzeba już będzie płacić za posiadanie psa. Stanie się tak na podstawie uchwały Nr 845/LI/2018 Rady Miasta Płocka z dnia 27 września 2018 roku. Nie znaczy to jednocześnie, że właściciele nie są zobowiązani do wniesienia opłaty za 2018 rok. Opłatę za ostatni obowiązujący 2018 rok, należało wpłacić do Urzędu Miasta Płocka do 31 maja 2018 roku w wysokości 30 zł od jednego psa oraz 15 zł za każdego następnego psa posiadanego przez osobę fizyczną.

Decyzję o zniesieniu obowiązku wnoszenia opłaty uzasadniono m.in. tym, że trudno ocenić ilu jest posiadaczy psów, nie istnieje żadna powszechna ewidencja właścicieli zwierząt. Był ten podany inny powód - jedni płacili, drudzy nie, co skutkowało "rosnącym niezadowoleniem i poczuciem niesprawiedliwości społecznej" u tych, którzy mimo wszystko wnosili opłatę za czworonoga. Zrobiono analizę. Okazało się, że koszty poboru i obsługi związanej z opłatą za posiadanie psów oraz dochodów z tego tytułu zrównoważyły się.

[ZT]20364[/ZT]

[ZT]20413[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE