Reklama

Od stycznia bezpłatne porady prawne

Opublikowano:
Autor:

Od stycznia bezpłatne porady prawne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku od stycznia będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w sytuacji, kiedy potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam sformułować pismo o zwolnienie z kosztów sądowych lub w sprawie uzyskania pełnomocnika czy adwokata. Możemy też liczyć na darmową poradę prawną.

W Płocku od stycznia będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w sytuacji, kiedy potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam sformułować pismo o zwolnienie z kosztów sądowych lub w sprawie uzyskania pełnomocnika czy adwokata. Możemy też liczyć na darmową poradę prawną.

Bezpłatna pomoc i edukacja prawna przysługuje mieszkańcom od 1 stycznia 2016 roku. Jest to nowe zadanie zlecone ze szczebla rządowego dla gminy, realizowane na mocy ustawy z 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Aby skorzystać z takiej możliwości trzeba udać się do któregoś z pięciu wskazanych punktów.

Na mocy porozumienia zawartego z Okręgową Radą Adwokacką:

- Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22, lokal nr 2 (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 do 19.00),

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wolskiego 4, lokal nr 9 (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 do 19.00)

Na podstawie powierzenia zadania organizacjom pozarządowym:

- punkt prowadzony przez Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego, ul. 3 Maja 16, lokal nr 414 (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 do 19.00, w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00),

- punkt prowadzony przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Menanoia” oraz Fundację Ekonomii Społecznej „Przystań”, Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Cicha 12 A, pokój obok dyżurki (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.00),

- punkt prowadzony przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Menanoia” oraz Fundację Ekonomii Społecznej „Przystań”, Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Czwartaków 6, lokal nr 5 (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.00).

Pomoc prawna przysługuje osobom korzystającym w ciągu ostatnich 12 miesięcy ze świadczeń pomocy społecznej, z ważną kartą Dużej Rodziny lub tym, które nie ukończyły jeszcze 26 lat bądź osiągnęły już wiek 65 lat. Pomyślano także o kombatantach, posiadaczach ważnej legitymacji weterana oraz o byłych ofiarach represji wojennych i okresu powojennego. Na podobną pomoc może liczyć ktoś, kto znalazł się w sytuacji zagrożenia lub poniósł poważne straty w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej. Pomoc nie obejmuje jednak spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (w przypadku prowadzenia działalności możemy jednak liczyć na poradę w trakcie przygotowań do rozruchu działalności), spraw z zakresu prawa celnego i dewizowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE