Reklama

Od stycznia 2018 roku wieś niedaleko Płocka stanie się miastem

Opublikowano:
Autor:

Od stycznia 2018 roku wieś niedaleko Płocka stanie się miastem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Ministrów zdecydowała o zmianach administracyjnych na mapie Polski. Niektóre miasta zostaną powiększone, pojawi się też osiem nowych miast. Jedno z nich znajduje się na Mazowszu niedaleko Płocka. Melomani dobrze kojarzą tę lokalizację.

Rada Ministrów zdecydowała o zmianach administracyjnych na mapie Polski. Niektóre miasta zostaną powiększone, pojawi się też osiem nowych miast. Jedno z nich znajduje się na Mazowszu niedaleko Płocka. Melomani dobrze kojarzą tę lokalizację.

Zmiany na mapie Polski będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 roku. Sanniki, które dotychczas były wsią, otrzymają status miasta.

Oddalone od Płocka o około 32 km Sanniki są znane z koncertów i wystaw w Zespole Pałacowo-Parkowym im. Fryderyka Chopina. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa płockiego. 

Pozostałe zmiany na mapie Polski: wyrażono zgodę na powiększenie Konina i Ostrołęki, Wiślica, Łagów i Radoszyce (województwo świętokrzyskie) staną się miastami, podobnie jak Józefów nad Wisłą (województwo lubelskie), a także Otyń (województwo lubuskie), Chełmiec (województwo małopolskie) i Tułowice (województwo opolskie).

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE