Reklama

Od poniedziałku więcej patroli straży miejskiej. Gdzie się pojawią?

Opublikowano:
Autor:

Od poniedziałku więcej patroli straży miejskiej. Gdzie się pojawią? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych i przechodzenie w miejscach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi, które znajdują się w pobliżu szkół – w najbliższych dniach płoccy municypalni skupią się na tych zadaniach w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych i przechodzenie w miejscach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi, które znajdują się w pobliżu szkół – w najbliższych dniach płoccy municypalni skupią się na tych zadaniach w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Akcja odbędzie się w dniach od 3 do 7 września.

– Podczas akcji mundurowi pomogą najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane  w pobliżu szkół.  Działania prewencyjno – profilaktyczne Straż Miejska  będzie prowadziła wspólnie z Komendą Miejską Policji w Płocku – informuje rzecznik prasowy municypalnych, Jolanta Głowacka. – Z doświadczenia wiemy, że w tych pierwszych dniach  szkoły strażnicy przeważnie będą pouczać rodziców, czy też opiekunów, którzy śpiesząc się z dziećmi do szkoły, przechodzić będą w miejscach do tego celu niewyznaczonych.

Patrole pojawią się w  rejonach szkół znajdujących się w pobliżu ulic: Miodowa, Tysiąclecia, Dworcowa i Korczaka. Działania prewencyjno – profilaktyczne Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej  przeprowadzone zostaną w dniach:

- 3 września w rejonie SP Nr 21 – w godz.10.00 – 11.00 ,

- 4  września w rejonie SP Nr 22 – w godz. 7.30 – 8.00,

- 5 września w rejonie SP Nr 3 – w godz. 7.30- 8.00,

- 6 września w rejonie SP Nr 11 – w godz. 7.30 – 8.00.

Ponadto w okresie roku szkolnego przy najruchliwszych przejściach dla pieszych znajdujących się w okolicach szkół podstawowych pojawią się tzw. „przeprowadzacze”. Przeprowadzacze pomogą dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły na:

- ul. Bielskiej SP Nr 1 (przy  poczcie),

- ul. Rondo Dobrzyńska – SP Nr 18 ,

- ul. Sierpeckiej przy SP Nr 13.

- ul. Słoneczna – SP Nr 12.

Rzeczniczka uprzedza zarazem, że oprócz pouczenia za przechodzenie w nieodpowiednim miejscu, większą uwagę municypalni skupią na kwestii prawidłowego parkowania. – Rodzice potrafią zostawić auto, np. na całej szerokości chodnika, zmuszając tym samym pieszych do wchodzenia na jezdnię – dodaje Głowacka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE