Reklama

Od poniedziałku na rowery. Znajdziemy je na 29 stacjach, od lipca już na 30

Opublikowano:
Autor:

Od poniedziałku na rowery. Znajdziemy je na 29 stacjach, od lipca już na 30 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 kwietnia startuje drugi sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji użytkowników będzie 287 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Będzie je można wypożyczyć na 29 stacjach.

1 kwietnia startuje drugi sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji użytkowników będzie 287 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Będzie je można wypożyczyć na 29 stacjach.

Płocki Rower Miejski powraca w nowe, większej odsłonie. Wraz z początkiem sezonu zostaną uruchomione dwie nowe stacje Harcerska-Żelazna i Przemysłowa-NSZ, a liczba rowerów wzrośnie o 20 sztuk. To kolejna już rozbudowa uruchomionego w sierpniu zeszłego roku systemu – we wrześniu ubiegłego roku uruchomione dwie stacje – jedną przy sklepie Decathlon, a drugą w Nowym Gulczewie.

Od 1 lipca br. system ulegnie dalszej rozbudowie. Nowa stacja z 10 rowerami zacznie funkcjonować przy ul. Górnej. W systemie będzie więc 297 rowerów na 30 stacjach.

W zeszłym roku przez niespełna cztery miesiące rowery wypożyczono 145 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy użytkowników. W tym sezonie z rowerów będzie można korzystać przez osiem miesięcy.

[ZT]21844[/ZT]

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik, korzystając z konta założonego w systemie Płockiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike. Jeśli ktoś dopiero chce zostać użytkownikiem, wówczas musi się zarejestrować, wchodząc w tym celu na stronę internetową PlockiRowerMiejski.pl, ewentualnie korzystając z aplikacji Nextbike, lub – po uruchomieniu systemu – jednego z terminali stacji wypożyczeń. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych.

Rower wypożyczamy dzięki aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala. Wystarczy zalogować się w aplikacji i zeskanować kod QR. W przypadku terminala należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN do systemu i numer wypożyczanego roweru. Potem wypinamy rower z elektrozamka i możemy udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji Płockiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.

Sezon Płockiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE