Reklama

Od jutra spore utrudnienia w centrum

Opublikowano:
Autor:

Od jutra spore utrudnienia w centrum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek rozpoczyna się asfaltowanie Al. Jachowicza, w trakcie prac wyłączane z ruchu będą poszczególne odcinki ulic w tym rejonie. Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

W czwartek rozpoczyna się asfaltowanie Al. Jachowicza, w trakcie prac wyłączane z ruchu będą poszczególne odcinki ulic w tym rejonie. Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

Jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, od czwartku w rejonie przebudowywanych od miesięcy skrzyżowań Jachowicza z Bielską i Kobylińskiego oraz Nowym Rynkiem i Obrońców Westerplatte będą trwały intensywne prace drogowe związane ze wzmocnieniem jezdni specjalnymi siatkami i wykonaniem warstwy ścieralnej asfaltu. - Ruch pojazdów będzie odbywał się Al. Jachowicza po jednym pasie jezdni (okresowe, rotacyjne zwężenia) dla każdego kierunku - zapowiada Konrad Kozłowski. - Czasowo nie będzie natomiast możliwy wjazd i wyjazd z bocznych ulic: Bielskiej, Nowy Rynek, Obrońców Westerplatte.

Ten etap prac ma potrwać do poniedziałku z wyłączeniem niedzieli, na którą zaplanowano imprezę biegową, czyli II Półmaraton Dwóch Mostów. Drogowcy zastrzegają jednak, że gdyby padało, harmonogram robót może ulec zmianie.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również pasażerowie autobusów. Jak zapowiada Anna Kicińska Komunikacji Miejskiej w czasie czas remontu nawierzchni w czwartek 12 września autobusy linii 14 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (teatr) pod hotelem Petropol, zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską. Autobusy zmierzające na dworzec al. Jachowicza z kierunków północnego, zachodniego i południowego ominą przystanek Jachowicza (teatr) pod hotelem Petropol i zatrzymają się dopiero na dworcu. - Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów - ostrzega Anna Kicińska.

Za Komunikacją Miejską podajemy szczegółowy wykaz tras objazdowych dla poszczególnych linii.


Autobusy linii 1, 6, 9:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Obr. Westerplatte przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Zalesia / Starych Proboszczewic / Bielska trasa bez zmian.


Autobusy linii 5, 16:


• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Rembielińskiego przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Murzynowa / Starych Proboszczewic trasa bez zmian.


Autobusy linii 8, 13, 15, 21:

• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Jachowicza (Bielska) na ul. Bielskiej (przy poczcie głównej) przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Nowego Duninowa / Gąbina / Grabiny trasa bez zmian.


Autobusy linii 11, 17, 18, 23:


• w stronę Jachowicza ominą przystanek pod hotelem Petropol, od przystanku Skłodowskiej przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza;

• w stronę Dziarnowa / Brudzenia Dużego / Wyszyny / Brwilna trasa bez zmian.


Autobusy linii 14:


• w stronę Podolszyc zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską, ominą przystanek pod hotelem Petropol;

• w stronę Winiar trasa bez zmian.

Autobusy linii 29, 35 na kursach z Cm. Komunalnego lub Orlenu do Jachowicza z przystanku Hermana przejadą bezpośrednio na dworzec Jachowicza, ominą przystanek pod hotelem Petropol.

Autobusy pozostałych linii w centrum kursować będą na trasach stałych.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdów:

• Jachowicza (teatr) w stronę Podolszyc – bez obsługi autobusami linii 14, w stronę Podolszyc odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską.

Jak informuje Anna Kicińska, na piątek 13 września planowane jest zamknięcie dla ruchu wyjazdu z Nowego Rynku w al. Jachowicza – wszystkie autobusy w centrum kursować będą na trasach stałych, dochodzić jednak będzie do opóźnień w kursowaniu. Na sobotę 14 września planowane jest zamknięcie dla ruchu wyjazdu z ul. Obrońców Westerplatte w al. Jachowicza oraz wjazdu i wyjazdu na dworzec autobusowy przy al. Jachowicza – o trasach objazdowych obowiązujących tego dnia Komunikacja Miejska ma zamiera poinformować w oddzielnym komunikacie.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE