Reklama

Od baru do baru. Są chętni na spacer?

Opublikowano:
Autor:

Od baru do baru. Są chętni na spacer? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przewodnicy z „Duces Mazovie” znów zamierzają urządzić nietypową wycieczkę i to po trasie, na której za kołnierz się nie wylewało.

Przewodnicy z „Duces Mazovie” znów zamierzają urządzić nietypową wycieczkę i to po trasie, na której za kołnierz się nie wylewało.

- Poznamy historię drogi prowadzącej do grodu, która była główną ulicą miasta do XIX wieku i stała się „najdłuższym barem” współczesnego Płocka – zachęcają przewodnicy, którzy i tym razem chętnych na spacer po ulicy Grodzkiej zaopatrzą we wspomnienia i historie ludzi związanych z tą ulicą.

Mieszkał tam swojego czasu m.in. ojciec Kazika Staszewskiego z zespołu „Kult”, Stanisław Staszewski, kiedy pracował w Płocku jako naczelny architekt miasta. A że było wówczas wesoło, dobrze wie ten, kto przyszedł niedawno na spotkanie z muzykiem do Domu Darmstadt. Na Grodzkiej mieszkał także znany z awangardowej twórczości Stefan Themerson. Ulica Grodzka niegdyś iskrzyła się od neonów, dzisiaj najmocniej żyje latem i w okresie festiwali.

Spacer z przewodnikami „Duces Mazovie” zakończy się na kawie i przy lodach w jednej z lodziarni. Dla uczestników będą obowiązywały promocyjne ceny.

Miejsce zbiórki w sobotę, 30 stycznia to mała scena na Starym Rynku. Początek o godzinie 16.00.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE