Reklama

Obwodnica w budowie. Kiedy pojedziemy drugim odcinkiem?

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica w budowie. Kiedy pojedziemy drugim odcinkiem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno informowaliśmy, że wykonawca poprosił o przesunięcie daty zakończenia prac na drugim odcinku obwodnicy. Trasa ma połączyć węzeł Boryszewo z ulicą Bielską. Czy 1 maja przejedziemy tą trasą?

Niedawno informowaliśmy, że wykonawca poprosił o przesunięcie daty zakończenia prac na drugim odcinku obwodnicy. Trasa ma połączyć węzeł Boryszewo z ulicą Bielską. Czy 1 maja przejedziemy tą trasą?

Drugi etap obwodnicy pierwotnie miał być gotowy do końca listopada ubiegłego roku. Ze względu na warunki pogodowe firma prosiła o przedłużenie terminu. Datę zakończenia prac zmieniano już trzy razy. Ostatecznie wyzaczono termin 1 maja, jednak w tym dniu trasą jeszcze nie pojedziemy.

- Prace przy budowie drugiego odcinka obwodnicy dobiegają końca, obiekt jest prawie gotowy i termin zakończenia wyznaczony na 1 maja nie jest zagrożony - poinformował dziś Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu ds. współpracy z mediami. - Nie oznacza to automatycznie, że tego dnia obwodnicą pojedziemy. W tym czasie zaczną się odbiory, które mogą potrwać kilka tygodni, spodziewamy się uruchomienia przejazdu tą drogą pod koniec maja. 

W ramach drugiego etapu obwodnicy powstaje 2,7 km drogi, wiadukt drogowy, wiadukt kolejowy oraz drogi techniczne i serwisowe o długości 3,6 km. Trasa wyprowadzi z centrum miasta ruch samochodów ciężarowych.

Cała obwodnica ma być gotowa do końca czerwca 2018 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE