Reklama

Obwodnica otwarta, można jeździć [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica otwarta, można jeździć [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę łącznik między Podolszycami a Otolińską został otwarty. Kwadrans po 9 tzw. małą obwodnicą przejechał pierwszy samochód - czarny mercedes.

W sobotę łącznik między Podolszycami a Otolińską został otwarty. Kwadrans po 9 tzw. małą obwodnicą przejechał pierwszy samochód - czarny mercedes.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w sobotę rano otwarto pierwszy odcinek obwodnicy prowadzącej od ronda Wojska Polskiego do ronda przy Otolińskiej. Drogę uroczyście otworzyli dziś rano w towarzystwie dziennikarzy, niektórych radnych i urzędników prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i marszałek Mazowsza Adam Struzik. Niemal natychmiast po przesunięciu pachołków blokujących wjazd, obwodnicą przejechał pierwszy samochód.

Przypomnijmy: był to pierwszy etap inwestycji, a  budowa obwodnicy północno-zachodniej ma przebiegać w trzech etapach.  Przed nami drugi odcinek od Otolińskiej do Bielskiej, a potem trzeci - od ulicy Długiej do węzła Bielska. Ten  ostatni jest najbardziej skomplikowany - w ramach tej inwestycji zostaną zbudowane mosty w miejscach, w których obwodnica przekroczy Brzeźnicę oraz na Przemysłowej, wiadukt nad obwodnicą, a także wiadukt kolejowy, dzięki któremu będzie można poprowadzić nitkę obwodnicy pod linią kolejową Kutno-Brodnica. O ile dwa pierwsze odcinki pochłoną w sumie ok. 60 mln, o tyle za ten trzeci trzeba będzie zapłacić aż ok. 90 mln zł. Całość będzie więc kosztowała mniej więcej 150 mln złotych. Miastu udało się uzyskać dofinansowanie z RIT na budowę pierwszego etapu obwodnicy.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej zdjęć z otwarcia  obwodnicy zobacz w naszej galerii: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE