Reklama

Reklama

Obwodnica Łącka za siedem lat? Można wypełnić ankietę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Obwodnica Łącka za siedem lat? Można wypełnić ankietę - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Proces inwestycyjny, dotyczący budowy obwodnicy Łącka, jest na wstępnym etapie. Nowa droga ominie obecną zabudowę prawdopodobnie po północno-zachodniej stronie DK 60. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi.

Reklama

W październiku ub.r. podpisano umowę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej i materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla ​obwodnicy Łącka w ciągu DK 60. To inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Łącka (3 km) jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60 pomiędzy Płockiem a Kutnem. Droga stanowi też alternatywny objazd aglomeracji stołecznej po północnej stronie pomiędzy drogą S8 a autostradą A1. 

Ostatnio powstała specjalna strona, dotycząca inwestycji: www.dk60-obwodnica-lacka.pl. To w ramach akcji informacyjnej, m.in, dla mieszkańców Łącka i okolicy. Można zapoznać się m.,in. z pięcioma wariantami przebiegu obwodnicy, a następnie w ankiecie wskazać preferowany wariant oraz opisać uwagi do rozwiązań układu dróg.

Ankieta będzie aktualna do 19 lutego br. Co dalej? Generalna Dyrekcja planuje, że do czerwca 2022 r. zostanie złożony wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej. W 2024 r. ma nastąpić ogłoszenie przetargu w systemie "projektuj i buduj" oraz podpisanie umowy z wykonawcą.

I na koniec to, co jest najważniejsze dla użytkowników obwodnicy: w latach 2024-2028 planowana jest realizacja robót budowlanych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy