Reklama

Obraz jasnogórski przypłynie statkiem

Opublikowano:
Autor:

Obraz jasnogórski przypłynie statkiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Statek z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na pokładzie przepłynie jutro przez Wisłę z brzegu na Radziwiu na nabrzeże wiślane.

Statek z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na pokładzie przepłynie jutro przez Wisłę z brzegu na Radziwiu na nabrzeże wiślane.

W diecezji płockiej trwa peregrynacja kopii obrazu jasnogórskiego. Od blisko roku Matka Boska Jasnogórska codziennie gości w innej płockiej parafii, obecnie wędrówka ma się już ku końcowi. Dziś, we wtorek, obraz przyjedzie z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Ciechomicach do parafii św. Benedykta na Radziwiu, a jutro ruszy w dalszą wędrówkę.  Tym razem - powiadomili nas płoccy wodniacy - nietypowo!

Jak zapowiada proboszcz parafii na Radziwiu ks. Krzysztof Jaroszewski, po mszy dziękczynnej odprawionej o 14.30 w kościele, zaplanowano odprowadzenie obrazu do bramy przed kościołem, a potem - już samochodem w asyście policji i motocyklistów  - do portu na Radziwiu.

Stamtąd ok. 15.45 -16.00 słynący cudami obraz jasnogórski wraz z biskupem płockim Piotrem Liberą i księżmi popłynie na statku w asyście innych łodzi, patrolu policji i WOPR-u do przystani po drugiej stronie rzeki. Na brzegu na statki będą czekać proboszczowie katedry i Górek oraz wszyscy chętni, a po przywitaniu obraz Matki Bożej pojedzie w kolumnie do parafii w Białej.

Peregrynacja rozpoczęła się w czerwcu ub. roku od parafii w Pułtusku. Pojutrze z parafii w Białej obraz pojedzie do Brwilna, potem do parafii św. Aleksego w Trzepowie, parafii św. Jadwigi, Ducha Świętego i do staromiejskich - kolejno:  św. Jana  Chrzciciela, fary i Górek, by w dniach 9-11 czerwca w katedrze zakończyć swe pielgrzymowanie po diecezji płockiej. 

Parafia św. Benedykta na Radziwiu, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE