Reklama

Obrączki różańce – religijne prezenty na wyjątkową okazję

Opublikowano:
Autor:

Obrączki różańce – religijne prezenty na wyjątkową okazję - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odmawiając różaniec, rozważamy tajemnice upamiętniające wydarzenia z życia Jezusa i oddajemy cześć Matce Bożej. Poprzez niezwykłą modlitwę medytacyjną zaglądamy w głąb naszych serc i zanosimy swoje prośby do Boga za wstawiennictwem Maryi. Pięknym prezentem z okazji przyjęcia sakramentów oraz dla wszystkich, którzy często zwracają swe myśli ku temu, co święte, będą obrączki różańce. Dzięki nim można skupić się na modlitwie w podróży, kolejce i każdym dowolnym miejscu.

Odmawiając różaniec, rozważamy tajemnice upamiętniające wydarzenia z życia Jezusa i oddajemy cześć Matce Bożej. Poprzez niezwykłą modlitwę medytacyjną zaglądamy w głąb naszych serc i zanosimy swoje prośby do Boga za wstawiennictwem Maryi. Pięknym prezentem z okazji przyjęcia sakramentów oraz dla wszystkich, którzy często zwracają swe myśli ku temu, co święte, będą obrączki różańce. Dzięki nim można skupić się na modlitwie w podróży, kolejce i każdym dowolnym miejscu.

Akcesoria religijne, które można mieć zawsze przy sobie

Różańce nie zawsze są lekkie i wygodne do przenoszenia. Zwykle wymagają przechowywania w specjalnym pudełeczku albo w odpowiednim miejscu w torebce, aby się nie splątały i nie uległy zniszczeniu. Z tych względów wspomniane artykuły religijne często zabierane są tylko do kościoła, na pielgrzymkę albo używane w domach. Obrączki różańce mają z kolei niewielkie rozmiary, dlatego zawsze można nosić je przy sobie. Dzięki nim udaje się skupić na modlitwie wtedy, gdy znajdzie się chwilę na refleksję, niezależnie od miejsca.

Różańce zakładane na palec najczęściej występują w formie dziesiątek. To akcesoria religijne idące z duchem czasu, dopasowane do realiów współczesnego świata. Obrączki z pozoru wyglądają jak zwyczajna, elegancka biżuteria. Po bliższym przyjrzeniu się odsłaniają jednak swoją praktyczną funkcję oraz religijny wymiar. Pierścionki z różańcem przydadzą się wszystkim osobom regularnie odmawiającym tę szczególną modlitwę. Pozwalają pogrążyć się w zadumie i prosić o potrzebne łaski w dowolnym czasie.

Biżuteria religijna – ozdoba i oznaka wierności Bogu

Nie bez znaczenia jest ozdobny wygląd obrączek z różańcem. Drobne, subtelne akcesoria religijne mogą być niebanalną biżuterią dla osób wierzących. Jeżeli szuka się pierścionka z różańcem na prezent, łatwo znaleźć ten w odpowiednim rozmiarze, by pasował do dłoni i nie zsuwał się z palca. Obrączki mogą być proste i skromne. Dostępne są też bardziej dekoracyjne, misternie zdobione pierścionki. Akcesoria wykonuje się z różnych metali, również ze srebra i złota. Mogą zdobić je cyrkonie, żłobienia i inne detale, dzięki którym prezentują się niepowtarzalnie. Wypustki oznaczające dziesiątkę różańca są pięknie wkomponowane w całość. Pierścionki do odmawiania modlitwy łączą więc w sobie elegancki wygląd z walorami praktycznymi i religijnymi. To wyjątkowe upominki na lata, cieszące oko i podkreślające wiarę.

Obrączki różańce, a także inne starannie wykonane artykuły religijne na prezent znajdziesz na stronie https://www.holyart.pl.

Obrączki różańce – komu podarować je w prezencie?

Różaniec na palec jako podarunek najbardziej spodoba się osobom wierzącym, praktykującym i doceniającym siłę tkwiącą w odmawianiu modlitwy różańcowej. Obdarowani ucieszą się z ładnego, praktycznego prezentu, będącego wyrazem wiary i akcentującego to, co dla nich bardzo ważne. Obrączki z różańcem docenią babcie i mamy, które chętnie modlą się przez wstawiennictwo Maryi. Takie prezenty religijne można podatować im z okazji Świąt Bożego Narodzenia, urodzin, Dnia Matki, Dnia Babci czy nawet Dnia Kobiet.

Obrączki z różańcem to również wspaniałe upominki dla dzieci na Pierwszą Komunię Świętą albo Bierzmowanie. Takie pamiątki przypominają o roli modlitwy w życiu duchowym, a zarazem są piękną biżuterią. Niektórzy mężczyźni wręczają też obrączki z różańcem swoim wybrankom jako pierścionki zaręczynowe. To ujmujący gest zaufania zarówno Bogu, jak i ukochanej osobie.

Na którym palcu nosić pierścionek z różańcem?

Kościół Katolicki nie przedstawił zaleceń dotyczących sposobu noszenia obrączek z różańcem. Można więc umiejscowić otrzymany pierścionek na dowolnie wybranym palcu. Najlepiej jednak założyć ozdobę tak, by łatwo obracało się obrączkę podczas odmawiania modlitwy. Ważna jest wygoda i łatwy dostęp do różańca. Wiele osób nosi te akcesoria religijne na palcu serdecznym (podobnie jak obrączki) i można pójść za ich przykładem.

Wierni odmawiają różaniec w kościołach na nabożeństwach, przed mszą i w domach. Mogą robić to również w innych miejscach, np. w autobusie albo czekając na wizytę u lekarza. Aby ułatwić osobie wierzącej skoncentrowanie się na modlitwie niezależnie od okoliczności, warto podarować jej różaniec w formie pierścionka. To praktyczne, eleganckie, a zarazem bardzo wymowne prezenty na różne okazje. Spodobają się dzieciom przeżywającym I Komunię Świętą czy bierzmowanie, a także wszystkim osobom ceniącym wyjątkowe podarunki związane z wyznawaną wiarą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE