Reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Płocku - wspólnie, choć na odległość

Opublikowano:
Autor:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Płocku - wspólnie, choć na odległość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku, tak jak co roku, odbędą się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Będą one jednak inne niż zazwyczaj. Niepodległość świętować możemy wspólnie, choć na odległość.

W Płocku, tak jak co roku, odbędą się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Będą one jednak inne niż zazwyczaj. Niepodległość świętować możemy wspólnie, choć na odległość.

Trwająca pandemia koronawirusa i obostrzenia sanitarne sprawiają, że uroczystości, zaplanowane na środę, 11 listopada, będą mniej okazałe niż co roku. Sytuacja epidemiologiczna i wytyczne rządu pozwalają jedynie na symboliczne uczczenie 102. rocznicy odzyskania niepodległości. Oznacza to, że w Płocku nie odbędą się oficjalne uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza z udziałem płocczan. W ich imieniu kwiaty złoży tylko prezydent Andrzej Nowakowski. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego zaś obecny będzie wiceprezydent Siemiątkowski.

- Niepodległość świętujmy wspólnie, chociaż na odległość - powiedział Nowakowski. -  Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy zawsze w radosnej atmosferze, w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Trwająca pandemia spowodowała, że musimy pozostać w domach. Jednak nadal wspólnie, chociaż na odległość, możemy celebrować Narodowe Święto Niepodległości - dodał.

W najbliższą środę, o godzinie 10 w katedrze zostanie odprawiona też uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Przewodniczyć w niej będzie bp Mirosław Milewski. Liczba miejsc w świątyni jest ograniczona zgodnie z przepisami anty-COVID-19.

Prezydent Andrzej Nowakowski zachęca mieszkańców do wywieszenia w oknach i na domach biało-czerwonych flag. Biało-czerwony będzie też ratusz.  Po zmroku 10 i 11 listopada magistrat zostanie oświetlony okolicznościową iluminacją. Tradycyjnie obchodom 11 listopada towarzyszy Dzień Kuchni Polskiej - prowadzony w tym roku "na wynos".

Wieczorem 11 listopada Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert. Występ muzyków będzie transmitowany na żywo. Szczegóły dotyczące transmisji dostępne są na stronie orkiestraplock.pl.

[ZT]26829[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE