Reklama

O północy zebrali się na starówce [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

O północy zebrali się na starówce [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy około 100 osób uczciło 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w nietypowy sposób.

Dziś w nocy około 100 osób uczciło 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w nietypowy sposób.

Płocczanie zgromadzili się na Starym Rynku w nocy z 12 na 13 grudnia, by uczcić w ten sposób rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Była to inicjatywa kibiców Wisły Płock, ale na starówkę przyszli też inni, młodzi i starzy. - Jesteśmy po to, by upamiętnić pomordowanych, wciąż nie wiemy ilu  ich było, ale także tych, którym złamano życiorysy - mówił Paweł Felczak, nauczyciel historii.

- Mimo dzisiejszych prób rozmywania prawdy pamiętajmy o tym, że to Wojciech Jaruzelski wprowadził stan wojenny, a historie o tym, że zrobił to, by ustrzec nas przed interwencją sowietów, to wierutne kłamstwa - mówił Paweł Felczak. To on wyprowadził ponad 150 tys. żołnierzy, milicjantów, funkcjonariuszy SB i ORMO, bo bał się oddać władzę.

Kibice zaapelowali, by o 19.30 każdy zapalił w oknie znicz - jako wyraz pamięci o ofiarach stanu wojennego. To akcja, którą zapoczątkował Ronald Reagan, a teraz kontynuuje ją Instytut Pamięci Narodowej.

Potem  z głośników popłynęło przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego,  zakończone gromkimi okrzykami "Precz z komuną" "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę", "Telewizja kłamie". Na koniec odśpiewano cztery zwrotki hymnu i odpalono race.

Fot. Rafael Dominik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE