Reklama

Nowym starostą płockim zostanie...

Opublikowano:
Autor:

Nowym starostą płockim zostanie... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd powiatu PSL przedstawił swą kandydaturę na nowego starostę płockiego. 75-letniego Michała Boszkę zastąpi najprawdopodobniej burmistrz Wyszogrodu 31-letni Mariusz Bieniek.

Zarząd powiatu PSL przedstawił swą kandydaturę na nowego starostę płockiego. 75-letniego Michała Boszkę zastąpi najprawdopodobniej burmistrz Wyszogrodu 31-letni Mariusz Bieniek.

W poniedziałek władze PSL-u przedstawiły swojego kandydata na starostę płockiego, który ma zastąpić 75-letniego Michała Boszkę. Ponowny wybór Boszki nie wchodził w rachubę - choć niektórzy o tym przebąkiwali, z naszych informacji wynikało, że już trzy lata temu, gdy obejmował władzę w powiecie po Piotrze Zgorzelskim, który z kolei dostał się do sejmu, ten ruch nie bardzo podobał się frakcji, wtedy niezbyt silnej, młodszych kolegów.

Jak dowiedzieliśmy się od posła Piotra Zgorzelskiego, szefa lokalnych struktur tej partii, dziś, w poniedziałek zarząd powiatu rekomendował na to stanowisko 31-letniego Mariusza  Bieńka, w ostatnich wyborach wybranego ponownie na burmistrza Wyszogrodu.

Nasze informacje potwierdziły się w stosunku do pozostałych osób w starostwie. Okazuje się, że kandydatką władz ludowców na wicestarostę powiatu płockiego (obecny zastępca Jan Ciastek odchodzi na emeryturę) jest Iwona Sierocka, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy, a prywatnie córka Adama Sierockiego, przewodniczącego dotychczasowej rady powiatu. Jego z kolei ma na tym stanowisku zastąpić Lech Dąbrowski, którego nazwisko również pojawiało się w spekulacjach naszych rozmówców.

To, kto zostanie nowym starostą płockim, rozstrzygnie się w poniedziałek 1 grudnia podczas sesji rady powiatu, w której PSL uzyskał 17 z 23 mandatów.

Mariusz Bieniek ma 31 lat, cztery lata temu został najmłodszym burmistrzem w Polsce, jako jedyny kandydat ubiegając się o najwyższy urząd w Wyszogrodzie. W ostatnich wyborach z sukcesem starał się o reelekcję - zdobył  blisko 75-procentowe poparcie wśród głosujących, daleko w tyle zostawiając jedynego rywala - Jacka Janczaka z komitetu „Razem Dla Ziemi Wyszogrodzkiej”. Jeśli Mariusz Bieniek faktycznie zostanie nowym starostą, w Wyszogrodzie odbędą się ponowne wybory burmistrza.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE