Reklama

Nowym Łowczym Krajowym został prezes spółki Orlen Serwis

Opublikowano:
Autor:

Nowym Łowczym Krajowym został prezes spółki Orlen Serwis - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacja o powierzeniu funkcji Łowczego Krajowego Albertowi Kołodziejskiemu pojawiła się najpierw nieoficjalnie. W poniedziałek zapytaliśmy o sprawę rzecznika Ministerstwa Środowiska, natomiast w odpowiedzi otrzymaliśmy link do opublikowanego we wtorek komunikatu.

Informacja o powierzeniu funkcji Łowczego Krajowego Albertowi Kołodziejskiemu pojawiła się najpierw nieoficjalnie. W poniedziałek zapytaliśmy o sprawę rzecznika Ministerstwa Środowiska, natomiast w odpowiedzi otrzymaliśmy link do opublikowanego we wtorek komunikatu.

Funkcję Łowczego Krajowego od 16 kwietnia 2018 r.do 23 stycznia 2019 r. pełnił Piotr Jenoch. Wokół sprawy jego odejścia było trochę medialnego szumu z uwagi na planowany odstrzał dzików, który miał być sposobem na walkę z ASF. Odstrzał, który zaaprobował minister środowiska Henryk Kowalczyk, wzbudzał duże kontrowersje. Później pojawiła się informacja o rezygnacji Piotra Jenocha z dotychczasowej funkcji. Obowiązki miał pełnić do 15 lutego.

[ZT]21280[/ZT]

We wtorek, 5 marca Ministerstwo Środowiska ogłosiło, że zastępcą Jenocha na stanowisku przewodniczącego Polskiego Związku Łowieckiego będzie Albert Paweł Kołodziejski (za kadencji Piotra Jenocha był członkiem zarządu głównego PZŁ).

- Albert Paweł Kołodziejski jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa EWSPA w Warszawie oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także podyplomowe studia na Wydziale Mechaniki Budownictwa i Petrochemii Politechniki Warszawskiej. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i Koła Łowieckiego „TROP Płock”. Interesuje się strzelectwem (posiada uprawnienia sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego) oraz kynologią łowiecką. Posiada rozległą wiedzę na temat polskiego modelu łowiectwa w odniesieniu do modeli łowiectwa w Europie. Za jeden z głównych celów swojej działalności społecznej w strukturach Polskiego Związku Łowieckiego stawia sobie poprawę wizerunku myśliwego w społeczeństwie. Jest zwolennikiem organizacyjnej i ekonomicznej transparentności oraz efektywności PZŁ jako organizacji społecznej wykonującej zadania powierzone przez Państwo.

Dodajmy, że Albert Kołodziejski urodził się w Płocku. W latach 2010-2014 był członkiem rady powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Niewiele też brakowało, a zostałby także kilka lat temu wójtem Bodzanowa (przegrał w drugiej turze). W 2015 r. bez powodzenie starał się o mandat posła z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Funkcję prezesa zarządu Orlen Serwis objął 6 kwietnia 2018 r.

- Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w trzech spółkach Grupy Kapitałowej ORLEN - ORLEN KolTrans, ORLEN Aviation, Ship Service. Od 2016 rok pracuje w PKN ORLEN – rozpoczynał pracę na stanowisku Dyrektora Działu Rozliczeń i Rozwojów  Systemów Sprzedaży, a także Dyrektora Biura Operacji Logistycznych - czytamy na stronie Orlen Serwis. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE