Reklama

Nowy znak drogowy. Jak nie zapłacisz to nie wjedziesz...

Opublikowano:
Autor:

Nowy znak drogowy. Jak nie zapłacisz to nie wjedziesz... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest projekt nowego znaku drogowego na wjazdach do stref ekologicznych. Za złamanie przepisu będzie 500 zł mandatu.

Jest projekt nowego znaku drogowego na wjazdach do stref ekologicznych. Za złamanie przepisu będzie 500 zł mandatu.

Jak podaje portal Moto.wp Rządowe Centrum Legislacji zaprezentowało projekt nowych znaków drogowych, które będą informować o strefie czystego transportu. Za darmo będą mogły do niej wjechać tylko auta ekologiczne. Nieuiszczenie odpowiedniej kwoty przez kierowców innych pojazdów wiązać się będzie z mandatem w wysokości 500 zł.

Realizacja projektu ma nas przybliżyć do innym państw, które ograniczają wjazdu samochodami do centrów miast. I nie chodzi tylko o ograniczenie ruchu, ale o promowanie ekologicznych samochodów. Wraz z nowelizacją ustawy o elektromobilności samorządy otrzymają możliwość tworzenia stref czystego transportu. Za darmo będą mogły do nich wjeżdżać pojazdy elektryczne, wodorowe i napędzane CNG lub LNG (gazem zmiennym). Natomiast właściciele aut benzynowych, wysokoprężnych i tych na LPG będą zmuszeni wnieść opłatę, która ma wynosić 2,5 zł za godzinę lub 25 zł za dobę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE