Reklama

Nowy stadion. Na początek 350 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Nowy stadion. Na początek 350 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku 350 tys. zł, w kolejnym już 2,2 mln zł - takie kwoty chce przeznaczyć prezydent na modernizację stadionu Wisły Płock.

W przyszłym roku 350 tys.  zł, w kolejnym już 2,2 mln zł - takie kwoty chce przeznaczyć prezydent na modernizację stadionu Wisły Płock.

Temat budowy nowego stadionu albo modernizacji już istniejącego zdaje się nabierać rumieńców. Zgodnie z zapowiedziami, prezydent Andrzej Nowakowski wprowadził zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej, uwzględniające przymiarki do tej inwestycji. Jak dowiedzieliśmy się od prezydenta, autopoprawka zakłada przeznaczenie w nadchodzącym roku 350 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji modernizacji obiektu przy Łukasiewicza. Z kolei w 2017 r. wydatki związane ze stadionem miałyby pochłonąć ok. 2,2 mln zł, przy czym część tej sumy poszłaby na projekt, a część na boisko treningowe, którego modernizacja jest jednym z koniecznych warunków  otrzymania licencji na ewentualną grę w ekstraklasie.

- To dopiero mały krok w kierunku budowy stadionu, ale cieszę się z niego, bo najtrudniej jest zrobić właśnie ten pierwszy krok  - mówi radny Michał Sosnowski z klubu radnych PSL, który wnioskował o zabezpieczenie środków na tę inwestycję. - Mam nadzieję, że podczas grudniowej sesji pozostali radni nie będą mieli co do tego punktu żadnych wątpliwości.

Jak już pisaliśmy, na razie nie wiadomo jeszcze, czy miasto zdecyduje się na budowę nowego obiektu (szacuje się, że postawienie nowego stadionu mogłoby pochłonąć ok. 60-80 mln zł), czy też poprzestanie na modernizacji starego, zwłaszcza że za tym drugim scenariuszem przemawiają dotychczasowe wydatki na stadion (m.in. nowoczesny monitoring, odnowione kasy czy ostatnio zamontowana nowa tablica  elektroniczna z wynikami).

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE