Reklama

Reklama

Nowy rektor - komendant. Dowodził misjami w Libanie, Nepalu i na Haiti

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Nowy rektor - komendant. Dowodził misjami w Libanie, Nepalu i na Haiti - Zdjęcie główne

foto Fot. Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzący z Sierpca  st. bryg. dr Mariusz Feltynowski został w środę powołany na stanowisko rektora -Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.45-latek jest specjalistą m.in. w ratownictwie wysokościowym i działaniach po katastrofach budowlanych i trzęsieniach ziemi.

Reklama

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołany został dotychczasowy rektor - komendant st. bryg. dr Jarosław Chodorowski. 

- Na wniosek komendanta głównego PSP, minister Mariusz Kamiński z dniem 26 stycznia 2021 r. wyznaczył dotychczasowego dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności PSP – st. bryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego, na stanowisko rektora - komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie - poinformował zespół prasowy KG PSP.

Mariusz Feltynowski pochodzi z Sierpca, gdzie ukończył LO. jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W 2016 r. uzyskał stopień doktora na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej.

W 1999 r. rozpoczął służbę w KG PSP. W latach 2009-2016 był zastępcą dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności PSP. W okresie od 2016 r. do 2019 r. w Centrum Naukowo – Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytucie Badawczym był kierownikiem najpierw Działu Samodzielnych Ekspertów, a następnie Centrum Dronów. W 2019 r. komendant główny PSP powierzył mu pełnienie obowiązków dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności.

- Wielokrotnie uczestniczył w misjach pomocowych m.in. po powodzi w Niemczech (2002), tsunami na Sri Lance (2004), trzęsieniu ziemi w Pakistanie (2005). Dowodził działaniami polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej m.in. na Haiti (2010), w Nepalu (2015), w Bejrucie (2020) - uzupełnia zespół prasowy KG PSP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy