Reklama

Nowy przemysłowy Kostrogaj już gotowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy przemysłowy Kostrogaj już gotowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowano ponad 2,5 km ulic, powstało 4,2 km nowych chodników, 2,3 km dróg rowerowych i 230 miejsc parkingowych. Ulokowano siedem przystanków autobusowych. Kompleksowa przebudowa ulic na Kostrogaju właśnie się kończy. W środę mają zacząć się odbiory.

Przebudowano ponad 2,5 km ulic, powstało 4,2 km nowych chodników, 2,3 km dróg rowerowych i 230 miejsc parkingowych. Ulokowano siedem przystanków autobusowych. Kompleksowa przebudowa ulic na Kostrogaju właśnie się kończy. W środę mają zacząć się odbiory.

Remont Kostrogaju wymagał od przedsiębiorców sporej cierpliwości. Prezydent na spotkaniu z dziennikarzami dziękował im za cierpliwość. Prace rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Wartość wszystkich prac to 25 mln zł.

Przez 15 miesięcy wykonawca przebudował całkowicie ul. Przemysłową, Kostrogaj i Wiadukt, budując i przebudowując sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, budując nowe chodniki i drogę rowerową, której wcześniej tu nie było. Na przejściach dla pieszych stanęły azyle, powstały też nowe parkingi.

W ul. Kostrogaj i Wiadukt MZD zainstalował nowe oświetlenie. Zniknął też stary, niewykorzystywany już przejazd kolejowy przecinający ul. Kostrogaj. Nowością jest również rondo, które powstało na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Kostrogaj.  Zmienione jest też pogłębienie przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ul. Wiadukt.

- Warto dodać, że przy okazji naszych prac Fortum „schowało” napowietrzną linię ciepłociągu – wytłumaczył wiceprezydent Jacek Terebus.

Kostrogaj w liczbach:
2,544 km – to długość przebudowanych ulic
4,287 km – tyle powstało chodników
2,380 km – liczą drogi rowerowe
230 – to liczba miejsc parkingowych
7 – to liczba przystanków
5 – tyle jest zatok autobusowych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE