Reklama

Nowy prezes Orlenu: Nie zawiodę!

Opublikowano:
Autor:

Nowy prezes Orlenu: Nie zawiodę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie zawiodę! - napisał na swoim Facebooku nowy prezes Polskiego Koncernu Naftowego Wojciech Jasiński.

- Nie zawiodę! - napisał na swoim Facebooku nowy prezes Polskiego Koncernu Naftowego Wojciech Jasiński.

Jak już pisaliśmy, zgodnie z przewidywaniami, w środę wieczorem rada nadzorcza Orlenu odwołała z funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego Jacka Krawca, a na jego miejsce powołała Wojciecha Jasińskiego, 67-letniego płocczanina, do tej pory posła Prawa i Sprawiedliwości. O tym, że właśnie byłemu ministrowi skarbu państwa zostanie powierzone to stanowisko, nieoficjalnie mówiło się od kilku tygodni. Sam zainteresowany w rozmowie z nami nie potwierdził tych informacji, ale i im nie zaprzeczył.

W środę wieczorem po posiedzeniu rady nadzorczej koncernu spółka potwierdziła informacje o zmianie na stanowisku prezesa zarządu. Niedługo później oświadczenie przesłał m.in. do naszej redakcji ustępujący szef spółki Jacek Krawiec.

W krótkich słowach do środowych zdarzeń odniósł się również nowy prezes.  - Jak część z Państwa pewnie już wie, zostałem powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu spółki PKN Orlen - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku nowy prezes Orlenu. - Dziękuję za wyrazy wsparcia i gratulacje, to dla mnie zaszczyt móc pełnić tak ważną z punktu widzenia interesu Państwa funkcję. Nie zawiodę!

Więcej o Wojciechu Jasińskim jako nowym szefie Orlenu czytaj też: 

Fot. Małgorzata Rostowska / Portal Płock, Paweł Gorsiak

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE