Reklama

Nowy prezes i wiceprezesi na czele spółki z Grupy Orlen

Opublikowano:
Autor:

Nowy prezes i wiceprezesi na czele spółki z Grupy Orlen - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczasowy wiceprezes stał się prezesem, a członkowie zarządu zostali powołani na stanowisko wiceprezesów Unipetrolu z Grupy Orlen. Jest także nowy członek zarządu. Zmiany obowiązują od 3 lipca.

Dotychczasowy wiceprezes stał się prezesem, a członkowie zarządu zostali powołani na stanowisko wiceprezesów Unipetrolu z Grupy Orlen. Jest także nowy członek zarządu. Zmiany obowiązują od 3 lipca.

Decyzją organów spółki od 3 lipca 2019 r. nowym prezesem zarządu Unipetrolu z Grupy ORLEN został Tomasz Wiatrak, dotychczasowy wiceprezes  zarządu firmy. Zastąpił on na stanowisku  Krzysztofa Zdziarskiego, którego trzyletnia kadencja właśnie wygasła. Katarzyna Woś i Maciej Libiszewski, dotąd członkowie zarządu zostali powołani na funkcje wiceprezesów, natomiast Marek Kaszuba został nowym członkiem zarządu Unipetrolu.

Tomasz Wiatrak od marca 2018 zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu Unipetrolu. Był odpowiedzialny w szczególności za sprzedaż detaliczną spółki. Unipetrol działa obecnie w tym obszarze poprzez nowoczesną sieć 413 stacji paliw pod logiem Benzina. W ciągu ostatnich dwóch lat udział Benziny w czeskim rynku wzrósł z 10 do 23,4 proc., a zysk przedsiębiorstwa (EBITDA LIFO) wzrósł o 29 proc. do poziomu 1,8 bilionów czeskich koron. Od tego roku stacje paliw pod logo Benzina pojawiły się również na Słowacji, gdzie Unipetrol rozpoczął budowę własnej sieci stacji paliw.


Oprócz obszaru sprzedaży detalicznej, Tomasz Wiatrak był w Grupie Unipetrol odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie strategii Grupy Unipetrol. Odpowiadał także za inwestycje, rozwój zarządzania projektami i procesy integracyjne z obszaru IT. Od ponad 10 lat zajmuje się  optymalizacją i restrukturyzacją, audytami i zarządzaniem projektami w dużych przedsiębiorstwach. Przed rozpoczęciem pracy w Unipetrolu Tomasz Wiatrak był prezesem w polskiej firmie Energa Informatyka i Technologie Sp. z o. o., gdzie odpowiadał za procesy operacyjne i strategiczne zarządzanie w obszarze IT, zapewniając nowoczesne rozwiązania z tego obszaru w sektorze energetycznym. Ponadto przez szereg lat pracował m.in  w Komisji Europejskiej, polskich instytucjach administracyjnych oraz w prywatnych przedsiębiorstwach. Uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie.

Marek Kaszuba dołączył do zarządu Unipetrolu z litewskiej spółki ORLEN Lietuva, w której pełnił stanowisko dyrektora ds. inwestycyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle rafineryjnym, petrochemicznym oraz inżynierii energetycznej. Przez 3 lata pracował również w Grupie ORLEN, odpowiadając za rozwój projektów inwestycyjnych w obszarach rafinerii i petrochemii. Ukończył edukację na Śląskiej Politechnice w Gliwicach, gdzie uzyskał tytuł magistra. Ukończył także studia MBA na Uniwersytecie Warszawskie i Uniwersytecie Illinois w Chicago.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE