Reklama

Nowy parking. Zobacz, gdzie zostawiać auto

Opublikowano:
Autor:

Nowy parking. Zobacz, gdzie zostawiać auto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobra wiadomość dla tych, którzy klnąc na czym świat stoi, bezskutecznie próbują zaparkować przy szpitalu na Winiarach. Zakończyła się budowa jednego parkingu, do dyspozycji kierowców jest 67 nowych miejsc postojowych. Na drugi, większy, trzeba będzie poczekać do wiosny.

Dobra wiadomość dla tych, którzy klnąc na czym świat stoi, bezskutecznie próbują zaparkować przy szpitalu na Winiarach. Zakończyła się budowa jednego parkingu,  do dyspozycji kierowców jest 67 nowych miejsc postojowych. Na drugi, większy, trzeba będzie poczekać do wiosny.

O konieczności budowy parkingu przy szpitalu, przy którym znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem, mówiło się od lat, teraz wreszcie coś drgnęło - ruszyła budowa parkingów w sumie na ok. 250 miejsc postojowych. Pierwszy, mniejszy miał powstać do połowy listopada, a na większy musimy poczekać do wiosny.

Jak poinformował Ratusz, mniejszy parking wykonany z kostki brukowej jest już gotowy. Znajduje się po południowej stronie ul. Medycznej w rejonie przystanku, z którego autobusy KM odjeżdżają w kierunku centrum. Zmieści się na nim 67 samochodów.

 Drugi, znacznie większy parking, ma powstać na wiosnę przyszłego roku po północnej stronie ul. Medycznej, w rejonie przystanku końcowego autobusów KM.  Zmieści się tam 187 samochodów. Podobnie jak ten mniejszy będzie on wykonany z kostki brukowej, zostanie też oświetlony.

Parkingi buduje Firma Remontowo-Budowlana "Lipowscy" z Płocka, która wygrała przetarg. Zainkasuje blisko 1,5 mln zł.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE