Reklama

Nowy parking przy starówce od jutra

Opublikowano:
Autor:

Nowy parking przy starówce od jutra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z parkingu przy Kościuszki kierowcy będą mogli korzystać od piątku. Niech Was nie zmyli szlaban i stróżówka, bo parking - przynajmniej na razie - będzie bezpłatny.

Z parkingu przy Kościuszki kierowcy będą mogli korzystać od piątku. Niech Was nie zmyli szlaban i stróżówka, bo parking - przynajmniej na razie - będzie bezpłatny.

Jak już pisaliśmy, spółka Inwestycje Miejskie, która wybudowała parking przy Kościuszki, niedaleko skrzyżowania z Tumską, odda parking do użytku w tym tygodniu. Co prawda miał być gotowy jeszcze grudniu, ale ze względu na pogodę prace trochę się przedłużyły. Budowa parkingu pochłonęła blisko 678 tys. zł, ale pracy było sporo - trzeba było m.in. wyburzyć niezamieszkałą i wyłączoną z użytkowania kamienicę przy Kościuszki 3a.

Biuro prasowe Ratusza zapowiedziało, że korzystać z 57 nowych miejsc postojowych będzie można od piątku. Tak jak w przypadku parkingu przy 3 Maja, mimo szlabanu i budynku stróżówki parkować będzie tam można za darmo. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, na sto procent parking nie będzie parkingiem strzeżonym, natomiast to, czy będzie dozorowany, czyli, czy będzie tam pracował stróż, jest wciąż rozważane, decyzja jeszcze nie zapadła. Miejsca postojowe są za to objęte monitoringiem.

Dodajmy, że przy Sienkiewicza vis a vis Płockiej Galerii Sztuki powstaje trzeci parking. Tak jak te przy 3 Maja i Kościuszki pomieści on ok. 60 samochodów, zostanie wykonany w płyt ażurowych i będzie bezpłatny.Nowy parking zamiast błota. Też płaski

Miał być wielopoziomowy, będzie płaski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE