Reklama

Nowy parking już niemal gotowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy parking już niemal gotowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To dobra wiadomość przed zbliżającym się świętem, kiedy jazda na cmentarz niechybnie wiąże się z nużącym staniem w korku i długim szukaniem miejsca do zaparkowania. Lada moment do dyspozycji kierowców zostanie oddany nowy parking na prawie setkę aut.

To dobra wiadomość przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, kiedy jazda na cmentarz niechybnie wiąże się z nużącym staniem w korku i długim szukaniem miejsca do zaparkowania. Lada moment do dyspozycji kierowców zostanie oddany nowy parking na prawie setkę aut.

Miesiąc temu pisaliśmy na temat rozbudowy cmentarza komunalnego i nowego parkingu, który powstanie tam w kilku etapach. Pierwszy, zlokalizowany przy ul. Bielskiej i przylegający do cmentarnego ogrodzenia pojedynczymi miejscami postojowymi, właśnie dobiega końca. Dziennikarze spotkali się w poniedziałek z samego rana z prezydentem Andrzejem Nowakowskim i wiceprezydentem Jackiem Terebusem na środku już gotowej części, gdzie miejsca odznaczono czerwoną kostką. Prace trwają nadal. Wciąż brakuje wjazdu, na razie można sobie zafundować jazdę po sporym błocie. Pojawi się tam niedługo destrukt asfaltowy.

Termin na przygotowanie parkingu nie był długi. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli skorzystać z niego już na Wszystkich Świętych. W sumie to 92 miejsca postojowe, a docelowo, w przeciągu dwóch lat, 315 miejsc dla samochodów, 28 miejsc zarezerwowano dla osób niepełnosprawnych. - Pierwszy etap miał zakończyć się do 23 października – mówił prezydent. - Obecnie trwają procedury odbiorowe.

To jednak nie wszystko. Przypomnijmy, że nowy parking to tylko część inwestycji. W ramach zamówienia przetargowego miasto zdecydowało się na powiększenie cmentarza komunalnego o 6 ha i zabezpieczenie miejsc do pochówków na kolejne 15 lat. Aby tak się stało, trzeba przygotować około 4 tys. 600 miejsc pod przyszłe nagrobki. Na początek, w ramach obecnego zamówienia, będzie ich 700. - Pierwsze nowe kwatery będą gotowe do połowy listopada – zapowiadał wiceprezydent Terebus. - Prace na tym terenie nie należą do najłatwiejszych – a to z powodu konieczności odwodnienia gruntu.

Za rozbudowę płockiego cmentarza komunalnego za przeszło milion złotych odpowiada firma Zielony Ogród ze Słupna.

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE