Reklama

Nowy mural pojawił się na Podolszycach. Z błędami?

Opublikowano:
Autor:

Nowy mural pojawił się na Podolszycach. Z błędami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie tylko puryści językowi będą przecierać oczy ze zdziwienia na widok muralu reklamującego nową siłownię na Podolszycach.

Nie tylko puryści językowi będą przecierać oczy ze zdziwienia na widok muralu reklamującego nową siłownię na Podolszycach.

Kolorowy, wesoły malunek znacznych rozmiarów pojawił się przy Auchan, tam, gdzie powstała nowa siłownia. Przedstawia zarysy osób uprawiających różne sporty i zielonooką postać, która w komiksowej chmurce oznajmia „Tuse ćwicze”, co tłumacząc na polszczyznę oficjalną, oznacza: „Tu sobie ćwiczę”.

Wiadomo, że reklama rządzi się swoimi prawami i można w niej wykorzystywać różne językowe figle, jak choćby właśnie posłużenie się językiem potocznym (słówko „se” przeniknęło z gwar do polszczyzny potocznej, a wygłosowe „e” zamiast „ę” to efekt obecnego w wymowie odnosowienia, fachowo zwanego „denazalizacją”), ale ciekawi jesteśmy Waszej opinii na temat takich zabiegów. Co  tym sądzicie? Czy reklama je usprawiedliwia? Bo że przyciąga uwagę - tego jesteśmy pewni!

AKTUALIZACJA:

Nasza czujna czytelniczka zwróciła nam uwagę, że autorem muralu jest Piotr Tuse Jaworski, który podobne malowidła z motywem „Tuse” (np. „Tuse wchodze”, „Tuse króluje”) wykonuje w całej Polsce. Jak czytamy na stronie artysty, Tuse to absolwent Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, jako malarz graffiti związany z gdańską grupą DSC [Double S Crew]. Jest założycielem Agencji Reklamowej Tusestudio.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE