Reklama

Nowy Jork, Paryż, Pekin. Dużą grupą pójdą także w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Nowy Jork, Paryż, Pekin. Dużą grupą pójdą także w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w pierwszą sobotę października na całym świecie rusza World Wide Photo Walk. Ten wyjątkowy spacer zaplanowano także w Płocku.

Jak co roku w pierwszą sobotę października na całym świecie rusza World Wide Photo Walk. Ten wyjątkowy spacer zaplanowano także w Płocku.

World Wide Photo Walk to największy na świecie spacer fotograficzny - święto wszystkich miłośników fotografii. W tym roku zaplanowano już 13. edycję imprezy, odbywającej się jednocześnie w wielu miejscach na świecie. 

- Główną ideą imprezy jest spacer po ciekawych zakątkach, tam, gdzie znajdują się interesujące obiekty i uwiecznianie tego, co nas otacza - opowiadał już przed poprzednimi spacerami w Płocku Marek Jeznach, prezes Płockiej Grupy Fotograficznej, współorganizator imprezy. - Do naszego miasta po raz pierwszy World Wide Photo Walk dotarł w 2012 r. 

Tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie za sprawą pandemii i decyzji organizatora Scotta Kelby'ego. Otóż tegoroczny WWPW jest określony jako "self-guided", czyli nie ma lidera spaceru. Nie ma również ustalonej trasy, a każdy kto chce uczestniczyć w ogólnoświatowym konkursie zdjęć musi się zarejestrować na stronie organizatora.

- Nie zrażeni tymi obostrzeniami ruszamy ze Starego Rynku w Płocku w sobotę 3 października o godz. 15, uwzględniając oczywiście aktualne regulacje epidemiologiczne - podkreślają organizatorzy. - Mamy nadzieję, że jak co roku płocka edycja WWPW przyciągnie wielu uczestników!

Udział w dwugodzinnej imprezie jest otwarty i oczywiście darmowy.

W tym roku spacer odbędzie się w ok. 1500 miastach. Inicjatorem akcji jest Scott Kelby, znany amerykański fotograf, autor wielu nagradzanych publikacji o tematyce fotograficznej i informatycznej, Podczas spaceru miłośnicy fotografii wykonują zdjęcia, wymieniają się doświadczeniami, poznają się, dyskutują o sprzęcie. Często fotografie wykonywane są po prostu telefonami komórkowymi.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE