Reklama

Reklama

Kolejny inwestor w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Będą nowe miejsca pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMP

Kolejny inwestor w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Będą nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest nowa inwestycja na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. To spółka z kapitałem zagranicznym. Powstanie zakład produkcji oraz prefabrykacji elementów metalowych, w którym pracę znajdzie co najmniej 50 osób.

Reklama

Industrie Service Płock kupiło 3 ha na terenie PPP-T i rozpoczyna budowę zakładu. Wytwarzane tam będą elementy metalowe - takie jak zbiorniki, cysterny czy części rurociągów - dla przemysłu energetycznego, rafineryjnego i petrochemicznego. W minioną środę odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. 

- Bardzo cieszę się, że zdecydowano się na wykonanie tej inwestycji właśnie w Płocku – mówił obecny podczas uroczystości Andrzej Nowakowski, prezydent miasta. - Wiem, że są fantastyczne plany nie tylko budowy zakład, ale i rozwoju całej firmy. Będziemy trzymać kciuki. Deklaruję też pomoc, w takich granicach, jakie daje miasto i Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny – dodał.

Jak podano podczas uroczystości, w pierwszym etapie powstanie zespół obiektów, którego najważniejszą częścią będzie kompleks produkcyjny z magazynem. Obok niego powstanie biurowiec. Firma będzie prowadzić w nim szkolenia spawalnicze, izometryczne czy monterskie.

Severin Nocun, członek zarządu Industrie Service Płock przekonywał, że budowa zakładu produkcyjnego w Płocku to ważna inwestycja dla firmy. Dziękował też wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.

- Dziękuję bardzo miastu i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tej inwestycji - powiedział Nocun. - Ogromnie wdzięczy jestem też wszystkim pracownikom naszego biura w Płocku. Bez nich rozpoczęcie prac w ogóle nie byłoby możliwe – przekonywał.

To już 9. inwestor w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. W sumie, w obrębie strefy inwestycyjnej PPP-T, działają firmy z wielu branż (m.in. chemicznej, dystrybucji czy obróbki metalu), które zatrudniają 250 osób. - Cieszymy się, bo to oznacza dalszy rozwój tego miejsca i samego Płocka – podsumowała Joanna Olejnik, prezes PPP-T.

Podpisano już umowę budowy nowego zakładu. Jej zakończenie planowane jest na koniec 2021 roku. Koszt inwestycji to około 18,5 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy