Reklama

Nowy festiwal na plaży. Teraz hiphopowy!

Opublikowano:
Autor:

Nowy festiwal na plaży. Teraz hiphopowy!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polish Hip-Hop Festival to impreza, która odbędzie się na plaży nad Wisłą 1-3 sierpnia.

Polish Hip-Hop Festival to impreza, która odbędzie się na plaży nad Wisłą 1-3 sierpnia.

Organizatorzy zapowiadają że ich celem jest stworzenie największego w Polsce festiwalu przedstawiającego kulturę hip-hop w jej pełnym przekroju. Na tle innych tego typu imprez płockie przedsięwzięcie ma się wyróżniać głównie dynamicznym, interesującym programem i listą wykonawców, na której znalazły się największe polskie gwiazdy tego nurtu muzycznego.

– Pragniemy wrócić do organizacji jednej z najważniejszych bitew freestylowych czyli Płockiej Bitwy – deklarują organizatorzy imprezy. – Polish Hip-Hop Festival ma ścisły związek ze wszystkimi największymi i najpopularniejszymi wytwórniami muzycznymi w naszym kraju oraz kilkoma innymi niezależnymi labelami muzycznymi.


W roli prowadzącego zaprezentuje sie w Płocku Wujek Samo Zło. Artysta zaistniał po raz pierwszy podczas konkursu Super MC. Piętnaście lat temu nawiązał współpracę z Człowiekiem Nowej Ery. Obaj wystąpili gościnnie na płycie Kalibra 44 „3:44”. Wraz z Tede jako Gib Gibon Skład wzięli udział w Bitwie Płockiej czyli najsłynniejszej polskiej bitwie hiphopowej. W 2002 roku pojawił się album „Te-Rap-Ja” nagrany przez Wujka Samo Zło i Człowieka Nowej Ery. Kolejna płyta duetu pt. „Jeszcze raz” ukazała się w 2005. W tym samym roku obaj artyści ruszyli w telewizji Viva Polska z programem Rap Kanciapa. Po roku przenieśli się do MTV Polska, gdzie tworzyli program Rap Pakamera.

Wujek Samo Zło i Człowiek Nowej Ery są również członkami takich formacji jak Baku Baku Skład (wraz z Kalibrem 44) oraz Gib Gibon Sklad (wraz z Tede i Boriksonem). Na freestylowych bitwach WSZ występuje pod pseudonimem Osama Bin Zło.

Na liście artystów, którzy potwierdzili już swój udział w Polish Hip-Hop Festivalu, znaleźli się: Wzgórze Ya-Pa 3, Sokół i Marysia Starosta, Donguralesko, Pezet, Fenomen, Bisz & B.O.K. Liveband, Te-Tris, WSRH, Onar, Miuosh, P.I.H., W.E.N.A., Gruby Mielzky, Bonson & Matek, Małach & Rufuz, Gedz, Mam Na Imię Aleksander, BRADDU, 2STY, WSZ oraz BIG A.

Organizatorzy zadbali o najwyższej jakości wrażenia artystyczne. Ale nie zaniedbują również kwestii związanych z szeroko pojmowanym bezpieczeństwem. Na miejscu czuwać będą: licencjonowana firma ochroniarska, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Maltańska Służba Medyczna oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które regularnie patrolować będzie tereny wodne wokół miasteczka festiwalowego – Wisłę oraz zalew Sobótka.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE