Reklama

Nowy dom seniora. Jak wygląda? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy dom seniora. Jak wygląda? [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanatorium na co dzień - tak jawi się pobyt w domu seniora nad Jeziorem Lucieńskim. Mieszkańcy mają tam własny kąt, fachową opiekę, ale i towarzystwo, spacery po lesie, wspólne grzybobranie, wycieczki krajoznawcze, wędkowanie, dbanie o ogródek warzywny.

Sanatorium na co dzień - tak jawi się pobyt w domu seniora nad Jeziorem Lucieńskim. Mieszkańcy mają tam własny kąt, fachową opiekę, ale i towarzystwo, spacery po lesie, wspólne grzybobranie, wycieczki krajoznawcze, wędkowanie, dbanie o ogródek warzywny.

Dom seniora powstał w Budach Lucieńskich, tuż nad jeziorem, pośród zieleni Gostynińsko-włocławskim Parku Krajobrazowym, a więc w okolicy zwyczajnie zapierającej dech w piersiach. To przede wszystkim cudna przyroda sprawia, że pobyt w tym miejscu przypomina korzystanie z uroków sanatorium. Ale nie tylko ona.

To wyjątkowe miejsce ma z jednej strony być właśnie jak sanatorium, w którym nikt się nie nudzi i nikt nie czuje się samotny. Z drugiej - jak dom, w którym ściany zdobią dobrze znane obrazki, można poczytać książkę w ukochanym bujanym fotelu,  a na parapetach stoją wyhodowane własną ręką kwiaty.

W końcu - ma to być miejsce, w którym seniorzy czują się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy. Nie muszą zasypiać z lękiem, czy będzie komu podać szklankę wody, gdy w nocy zaschnie w gardle albo w razie czego wezwać pogotowie.

Wszystkie te cele stawia przed sobą dom seniora nad Jeziorem Lucieńskim.

Jak na wakacjach

Seniorzy czują się tam jak w nieustannym sanatorium. Mogą wypoczywać na mieszczącej się na terenie kompleksu plaży nad jeziorem, łowić ryby w specjalnych stawach, szukać grzybów albo jagód w okolicznych lasach, spacerować po lesie i w razie potrzeby odpoczywać na licznie rozstawionych ławeczkach, uprawiać warzywa w ogródkach. W ośrodku organizowane są wycieczki rowerowe z opiekunem, spacery z kijkami,  wycieczki krajoznawcze, połączone ze zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych, wieczorki telewizyjne. Nie brakuje też kursów i warsztatów - m.in. obsługi komputera. Każda gospodyni może piec ciasta, przygotowywać desery czy przetwory.

Jak w domu
W domu o powierzchni 1,8 tys. m2 znajdują się 24 pokoje jedno- lub dwuosobowe. We wszystkich jest oddzielna łazienka, nie ma barier architektonicznych, za to dla wygody seniorów zamontowano uchwyty i poręcze (osobom leżącym zapewnione są specjalistyczne łóżka). Każdy pokój ma balkon z  widokiem  na  las  i  jezioro.  W pokojach jest telewizor, radio, Internet.

- Akceptujemy zmiany w  wystroju sugerowane przez naszych mieszkańców - zapewniają właściciele.

W domu jest też stołówka, w której je się cztery posiłki dziennie (kuchnia pomocnicza jest czynna 24 godziny na dobę, zawsze zaopatrzona w ciepłe i zimne napoje, jogurty, owoce i kanapki), a także pokój dzienny z kawiarenką,  sala do rehabilitacji  ruchowej  i  hydroterapii, pokój  pomocy doraźnej,  gabinet  lekarski i pielęgniarskie.

Pomyślano również o rodzinach odwiedzających swych bliskich (ośrodek jest oddalony o ok. 120 km od Warszawy i 80 od Łodzi) - do dyspozycji gości jest drugi budynek z pokojami gościnnymi i restauracją.

Bezpieczeństwo i opieka

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem mieszkańców czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Minimum raz w tygodniu dom odwiedza lekarz rodzinny, w razie potrzeby przychodzi częściej. W pokojach jest możliwość zainstalowania monitoringu. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z opieki duszpasterskiej.
Wyżywienie przewiduje cztery posiłki dziennie. Produkty pochodzą z pobliskich gospodarstw ekologicznych albo z bezpośrednio z ogrodu ośrodka. - Wędliny , sery białe, masło oraz wypieki (chleb ciasto drożdżowe bułeczki itp.) robimy sami według naszych przepisów - podkreślają właściciele.

Cena pobytu zależy od rodzaju wybranego pakietu, liczby osób w pokoju i czasu pobytu. Na przykład pakiet pielęgniarski obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną, zapewnienie wolnego czasu i rehabilitację grupową  na minimum pół roku kosztuje od 2 tys. zł miesięcznie (w pokoju 3-osobowym) do 3,3 tys. zł w pokoju jednoosobowym. Odpowiednio droższy jest  pobyt z indywidualną rehabilitacją i pomocą opiekunki, a jeszcze droższy - z masażami leczniczymi, opiekunką obcojęzyczną, indywidualnym wystrojem pokoju.

Skontaktuj się i zapytaj o szczegóły:

Budy Lucieńskie 2,
09-504 Lucień,
telefon: 24 236-58-15
telefon kom.: 668-867-665

Więcej:

Fot. domsenioranadjeziorem.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE