Reklama

Nowy cykl koncertów w centrum. Przy kawie

Opublikowano:
Autor:

Nowy cykl koncertów w centrum. Przy kawie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze niedawno pytaliśmy dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki o plany dotyczące Domu Darmstadt. Te, jak się okazuje, powoli zaczynają się klarować. Pierwsza odsłona już w Walentynki. Muzyce będzie towarzyszył wyjątkowy aromat kawy.

Jeszcze niedawno pytaliśmy dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki o plany dotyczące Domu Darmstadt. Te, jak się okazuje, powoli zaczynają się klarować. Pierwsza odsłona już w Walentynki. Muzyce będzie towarzyszył wyjątkowy aromat kawy.

Cykl niedzielnych recitali w wykonaniu młodych muzyków nazywa się „Muzyką kawa słodzona”. Wstępnie POKiS zaplanował pięć koncertów w Domu Darmstadt na Starym Mieście. W dodatku skład zapowiada się międzynarodowo, ponieważ przed płocką publicznością wystąpią absolwenci Konserwatorium w Maastricht oraz Królewskiej Akademii Muzycznej w Amsterdamie. Zaproszono już pierwszych wykonawców, m. in. skrzypka Teruhisa Hiraki (Japonia), a swoje umiejętności gry na wiolonczeli zaprezentuje Rolando Fernandeza Lara (Meksyk).

Melomani pomysł mogą zawdzięczać Patrycji Greckiej, współpracującej z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Skrzypaczka jest także absolwentką płockiej Szkoły Muzycznej, nauczycielką związaną z Konserwatorium w Maastricht. Oczywiście będzie okazja, aby sama wzbogaciła swoją grą repertuar kolejnych koncertów. - Są w drodze na największe sceny świata – zachęca do przyjścia 14 lutego do Domu Darmstadt Patrycja Grecka. - Ale tego południa ci wspaniali muzycy, a przy tym także moi przyjaciele, będą z nami.

Pomysł na cykl jest prosty. Wszystkie występy mają odbywać się w atmosferze typowego spotkania z przyjaciółmi, z poczęstunkiem i z możliwością skosztowania kawy. - „Muzyką kawa słodzona” ma na celu popularyzację muzyki klasycznej oraz nawiązanie komunikacji międzynarodowej, której uniwersalnym językiem jest właśnie muzyka. Oparty na zachodnich wzorcach model spotkań będzie w naszym mieście nowością – piszą organizatorzy.

Za niecały miesiąc w sali Domu Darmstadt popłyną czarujące dźwięki skrzypiec. Piotr Jasiurkowski jest absolwentem Konserwatorium w Maastricht. Będzie mu towarzyszył jeszcze jeden muzyk. Przy fortepianie 14 lutego zasiądzie związany z Królewską Akademią Muzyczną w Amsterdamie, Tobias Borsboom.

Początek o godzinie 17.00. Bilety w cenie 40 zł. Do kupienia w Bileterii POKiS-u przy Tumskiej 9A lub korzystając ze strony internetowej: www.pokis.infoserw.pl

Fot. Portal Płock, plakat -  POKiS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE