Reklama

Nowy blok. Zobacz, jaki będzie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowy blok. Zobacz, jaki będzie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwupiętrowy budynek komunalny z dwunastoma mieszkaniami powstanie przy ulicy Kwiatowej. Umowę w sprawie finansowania tej inwestycji podpisali prezydent Andrzej Nowakowski i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Bronisławem Białowąsem.

Dwupiętrowy budynek komunalny z dwunastoma mieszkaniami powstanie przy ulicy Kwiatowej. Umowę w sprawie finansowania tej inwestycji podpisali prezydent Andrzej Nowakowski i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Bronisławem Białowąsem.

Koszt inwestycji ma wynieść 2,35 miliona złotych. Budżet miasta ma wyłożyć na ten cel 1,05 mln, a Miejskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego 352,9 tysiąca. Reszta, czyli 941.143 zł pochodzić będzie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

– To już czwarty budynek, który realizowany będzie przez MTBS dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas ceremonii podpisania umowy na sfinansowanie inwestycji. – Oddaliśmy już do użytku blok przy Jasnej 13. Gotowy jest też budynek przy Sienkiewicza 65. Następne będą przy Kwiatowej i Sikorskiego.

W czterech blokach finansowanych dzięki umowom z BGK zamieszkają łącznie 73 rodziny. Ostatnie z nich wprowadzą się do swoich nowych mieszkań najpóźniej w listopadzie 2014 roku. Łączna kwota dofinansowania to ponad 5,68 miliona złotych.

Blok przy Kwiatowej będzie mia dwa piętra. Znajdzie się w nim łącznie 12 mieszkań o wielkości od 44,59 metra kwadratowego do 47,10 m kw. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich lokali mieszkalnych to 551,57 m kw.

Budynek przy Kwiatowej ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2014 roku. Niebawem powinna zostać wyłoniona firma, która zajmie się wybudowaniem budynku przy Kwiatowej.

Fot. Tomasz Paszkiewicz i wizualizacja UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE