Reklama

Nowy blok operacyjny w szpitalu. Wnioski na 28 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Nowy blok operacyjny w szpitalu. Wnioski na 28 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesne sale operacyjne wyposażone są w system klimatyzacji, gazów medycznych i oświetlenia LED, urządzenia umożliwiające wykonywanie specjalistycznych operacji z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, urologii i ginekologii - tak teraz wygląda szpital w Sierpcu. 

Nowoczesne sale operacyjne wyposażone są w system klimatyzacji, gazów medycznych i oświetlenia LED, urządzenia umożliwiające wykonywanie specjalistycznych operacji z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, urologii i ginekologii - tak teraz wygląda szpital w Sierpcu. 

W środę w Szpitalu Powiatowym im. J. Babińskiego w Sierpcu, został otwarty nowy blok operacyjny, inwestycja pochłonęła 900 tys. zł. Remont szpitala w Sierpcu to jeden z głównych priorytetów tej kadencji samorządu powiatowego. Podczas otwarcia obecni byli m.in. starosta Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, wójt gminy Rościszewo Jan Sugajski.

Pacjenci będą mogli liczyć na kompleksową opiekę, od momentu przyjęcia na oddział, przez diagnostykę, leczenie i rehabilitację. Projekt pozwoli także na skrócenie czasu pobytu pacjenta w placówce.

Remont objął także część socjalną dla pracowników bloku, dzięki czemu wreszcie mają prawdziwą toaletę i umywalkę w pomieszczeniu socjalnym.

- Blok operacyjny to serce, a teraz mamy je zupełnie nowe. Przekazujemy wszystkim mieszkańcom powiatu i nie tylko bardzo dobre warunki leczenia, a pracownikom dogodne i komfortowe warunki pracy – mówił wicestarosta Jarosław Ocicki. 

Powiat złożył wnioski o pieniądze z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19, dotyczące rozpoczęcia kolejnych inwestycji w szpitalu. Chodzi m.in. o wykonanie windy, modernizację obiektów, rozbudowę centralnej sterylizacji, oddziału intensywnej terapii, laboratorium, izby przyjęć wraz z niezbędną infrastrukturą, zakup karetki pogotowia, wykonanie pracowni rezonansu magnetycznego, zakup rezonansu oraz wybudowanie parkingu i ogrodzenia. Suma wnioskowanych środków to 28 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE