Reklama

Nowości w parkach na Podolszycach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowości w parkach na Podolszycach [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Parku Północnym, a potem również w Lasku Brzozowym na Podolszycach powstają nowe ścieżki edukacyjne. Z obrotowych sześcianów dzieci nauczą się o ptakach i drzewach. W obu parkach przybędzie też ławek, śmietniczek i stojaków na rowery.

 Trwa montowanie tablic i zabawek w ramach ścieżek edukacyjnych, które powstają w parkach na Podolszycach. Obrotowe sześciany, gry edukacyjne i tablice z informacjami o zwierzątkach i roślinach ustawiane przez pracowników firmy Mentor już teraz budzą ciekawość spacerujących po parku. Jak zapowiada Ratusz, poza zaznajomieniem najmłodszych mieszkańców z otaczającą je przyrodą, posłużą również do lekcji w plenerze dla klas z pobliskich szkół i przedszkoli.

Zgodnie z zapowiedziami Ratusza, poza ścieżką edukacyjną składającą się z pięciu tablic i siedmiu gier, w parku na Podolszycach Północ przybędzie 100 ławek, 75 śmietniczek i 15 stojaków na rowery.

Z kolei na terenie Lasku Brzozowego na Podolszycach Południe pojawi się osiem tablic edukacyjnych i dwie gry, a także kosze do segregacji odpadów.

Wszystko ma być gotowe w lipcu. Inwestycja kosztowała 270 tys. zł, z czego ok. 165,5 tys. zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE