Reklama

Nowości przy Orlen Arenie. Za 1,7 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Nowości przy Orlen Arenie. Za 1,7 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do połowy wakacji przy Orlen Arenie powstanie nowy plac zabaw i fontanny. Inwestycja nie należy do tanich - pochłonie około 1,7 mln zł, część dołoży Orlen.

Do połowy wakacji przy Orlen Arenie powstanie nowy plac zabaw i fontanny. Inwestycja nie należy do tanich - pochłonie około 1,7 mln zł, część dołoży Orlen.

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, ogłoszono przetarg na budowę placu zabaw i fontanny w pobliżu Orlen Areny, te dwie nowości powinny pojawić się w tym miejscu do końca lipca.

Najpierw w sąsiedztwie hali ma powstać plac zabaw - zajmie powierzchnię blisko 1,6 tys. m kw. Podobnie jak w przypadku placu zabaw w lasku brzozowym na Podolszycach Południe, będzie się on składał z dwóch części - w jednej znajdą się huśtawki i zabawki dla maluchów do 7. roku życia, a drugiej - dla starszyzny, czyli dla dzieci w wieku 7-14 lat. Mamy nie będą się musiały obawiać startych kolan - będą bezpieczne nawierzchnie syntetyczne amortyzujące ewentualny upadek oraz nawierzchnie z piasku. Nie zabraknie oczywiście ławek, śmietniczek, ogrodzenia i nowej roślinności.

Drugi etap inwestycji to budowa zajmującego ok. 480 m kw. placu wodnego, czyli fontanny z sikawkami wychodzącymi z nawierzchni placu. - Powstaną na nim fontanny w nawierzchni z płyt granitowych wyposażone w 26 dysz, a także elementy wyposażenia terenu: ławki, leżaki, kosze na śmieci, tablica informacyjna oraz krzewy, trawy ozdobne i trawniki - zapowiada Konrad Kozłowski.

Inwestycja pochłonie naprawdę mnóstwo pieniędzy - szacuje się, że może być to nawet ponad 1,7 mln zł. Podobnie jak w przypadku placu zabaw na Podolszycach Południe, odnowionego ogródka jordanowskiego czy Skate Areny, część tej sumy dołoży Orlen.

Wizualizacje UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE