Reklama

Nowości przy Orlen Arenie już w przyszłym roku?

Opublikowano:
Autor:

Nowości przy Orlen Arenie już w przyszłym roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szykują się zmiany przy Orlen Arenie. Na terenie przy Centrum Widowiskowo-Sportowym zieloną trawę być może zastąpią nowe, ogrodzone boiska z trybunami spełniające wymagania międzynarodowych federacji piłki ręcznej i piłki siatkowej.

Szykują się zmiany przy Orlen Arenie. Na terenie przy Centrum Widowiskowo-Sportowym zieloną trawę być może zastąpią nowe, ogrodzone boiska z trybunami spełniające wymagania międzynarodowych federacji piłki ręcznej i piłki siatkowej.

Byłaby to gratka dla zwolenników rekreacji, a szczególnie miłośników rozgrywek w piłkę ręczną lub w siatkówkę plażową, o co zresztą dopominali się mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Na wyznaczonej działce przy Orlen Arenie (należącej jednak nie do gminy, tylko do Województwa Mazowieckiego) pojawi się zapewne boisko do piłki ręcznej i siatkówki plażowej, a do tego dwa mniejsze boiska treningowe do siatkówki. Wszystkie zostaną ogrodzone i wzbogacone w mniejszą architekturę. Obecnie teren porasta trawa, mamy tam trochę krzewów i kilka drzew do ewentualnego przesadzenia w miejsce ustalone z zarządcą Orlen Areny. Aby jednak tak się stało Ratusz musi rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę, który zajmie się realizacją tych wszystkich planów. Wówczas znikną także cztery stalowe maszty reklamowe. 

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, na nowe boiska wejdziemy od strony wschodniej, czyli od strony budynku Orlen Areny. Teren o powierzchni 1 tys. 259 metrów kwadratowych otoczy szare, wysokie na metr ogrodzenie ze słupków stalowych z dwiema jednoskrzydłowymi furtkami oraz z jedną szerszą i dwuskrzydłową. Kolejny etap przewiduje odwodnienie terenu, wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacji deszczowej. Nawierzchnię pod boiskiem zaprojektowano z płukanego atestowanego piasku kwarcowego, natomiast nawierzchnia wokół boisk pozostanie trawiasta z dodatkowym umocnieniem w postaci geokraty. 

Boisko do piłki ręcznej plażowej zostanie zlokalizowane w centralnej części inwestycji. Będzie miało wymiary 12 na 27 metrów (ze strefami zmian oraz strefą wolną za bramkami z piasku o wymiarach 18 na 33 metry), aby spełniało wymogi Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Za dwiema niebieskimi bramkami w odległości trzech metrów przewidziano wysokie na cztery metry piłkochwyty. Odrębne miejsce przeznaczono dla sędziego. Linie boiska zostaną wyznaczone na niebiesko. W razie niezbyt sprzyjającej pogody powierzchnię do gry dałoby radę przykryć nieprzemakalną plandeką. 

Zawodnicy będą mieli do dyspozycji przebieralnię wykonaną z drewna egzotycznego, a po zawodach skorzystają z natrysku. Kibice zasiądą na sześciu trzyrzędowych i przenośnych trybunach (łącznie to 324 miejsca). Każda o konstrukcji stalowej w ocynku ogniowym umieszczona wokół boiska głównego do piłki ręcznej plażowej (po bokach dostawione dwa kosze na śmieci). Polowa siedzisk powinna być biała, a druga połowa niebieska. 

Boisko do siatkówki byłoby już mniejsze, o wymiarze 8 na 16 metrów (ze strefami bezpieczeństwa z piasku o wymiarach 13,5 na 18 metrów), aby spełniać wymagania Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Tuż obok powstaną jeszcze dwa kolejne boiska treningowe o identycznym wymiarze i z nawierzchnią z piasku. Boisko zaprojektowano wraz z antenkami, słupkami (i osłonami) nadającymi się do demontażu (drugi komplet dla pozostałych boisk) oraz z siatką na boisko o długości 8,5 metra (plus jedna rezerwowa). Sędzia skorzysta ze specjalnego podestu z możliwością regulowania wysokości. Linie boiska wyznaczy taśma o dużej trwałości wyposażona w elementy mocujące. Niezbędna jest także tablica prezentująca wynik poszczególnych setów.

Ratusz nie ma pewności odnośnie kwoty, którą może przeznaczyć na zamówienie, dlatego firmy startujące muszą podać dwie kwoty, osobno na wariant I (minimalny) i wariant II (zgodny z dokumentacją projektową, aneksem do projektu budowlanego, wykonawczego branży sanitarnej, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych). Przy wyborze tego pierwszego wyłoniony wykonawca zobowiąże się do skończenia prac do końca marca 2017 roku, z kolei przy drugim realizacja przedłużyłaby się do połowy kwietnia przyszłego roku. A jeśli faktycznie przy Orlen Arenie powstaną boiska jest szansa na to, że zniknie potrzeba usypywania dodatkowej wielkiej plaży na starówce przed ratuszem, która niekoniecznie ma samych zwolenników. 

Fot. Materiały z dokumentacji przetargowej - UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE