Reklama

Nowość w leasingu, czyli leasing na kilometry – czy to się opłaca

Opublikowano:
Autor:

Nowość w leasingu, czyli leasing na kilometry – czy to się opłaca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadząc firmę, z pewnością interesujesz się możliwościami finansowania np. firmowych samochodów. Jeżeli dotychczas korzystałeś z leasingu, to musisz wiedzieć, że na rynku pojawił się nowa formuła tego produktu – leasing na kilometry. Czy to rozwiązanie się opłaca

Prowadząc firmę, z pewnością interesujesz się możliwościami finansowania np. firmowych samochodów. Jeżeli dotychczas korzystałeś z leasingu, to musisz wiedzieć, że na rynku pojawił się nowa formuła tego produktu – leasing na kilometry. Czy to rozwiązanie się opłaca?

Budowa firmowej floty – za gotówkę, kredyt czy w leasingu?

Firma kurierska, hurtownia, producent z branży przemysłowej czy biuro rachunkowe – każdy z tych podmiotów działających na rynku potrzebuje dostępu do samochodów. O ile właściciel biura rachunkowego z pewnością będzie korzystał z samochodu osobowego, o tyle prężnie działająca fabryka będzie potrzebować głównie samochodów ciężarowych i dostawczych. Pozostaje jeszcze kwestia sfinansowania zakupu takich pojazdów. Jakie masz możliwości?

Jako przedsiębiorca zainteresowany budową floty, możesz zdecydować się na:

  • wyłożenie swoich oszczędności – to ryzykowne rozwiązanie, bo pozbawienie się oszczędności oznacza, że w przypadku większych wydatków konieczne będzie sięgnięcie po pomoc finansową z zewnątrz,
  • kredyt bankowy – miesięczna rata kredytu może być jednak sporym obciążeniem finansowym,
  • leasing – bardzo popularne wśród przedsiębiorców rozwiązanie, a to z uwagi na fakt, że leasing ma wiele korzyści podatkowych.

Jeżeli zdecydowałeś się na leasing, powinieneś wiedzieć, że na rynku pojawiła się jego nowa formuła. Bazuje ona na rozliczeniu za każdy przejechany kilometr. Zainteresowany?

System „pay as you drive”

Happy Miles to innowacyjna formuła, bo rata leasingowa, którą jest zobowiązany uiścić przedsiębiorca, składa się z dwóch kwot.

Pierwsza jest stała i uzależniona od wielkości pojazdów – im większy, tym większa jest rata stała.

Druga część jest ruchoma, a to dlatego, że zależy od ilości przejechanych w ciągu miesiąca kilometrów. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie internetowej https://www.happymiles.pl/ opłata za 1 km wynosi od 36 do 41 gr.

Powyższe rozwiązanie gwarantuje, że podpisując umowę, możesz mieć pewność, że nie będziesz miał problemu ze spłatą raty w miesiącu, w którym zleceń było niewiele, a ty z ledwością zarobiłeś na podstawowe opłaty.

Aby sprawniej zarządzać flotą

Czy wiesz, że Happy Miles to nie tylko atrakcyjna formuła leasingu? Musisz wiedzieć, że wraz z umową leasingową otrzymasz dostęp do specjalnej aplikacji. Dzięki niej będziesz mógł m.in. monitorować zużycie paliwa w firmie. To jednak nie wszystko, bo będziesz mógł także oceniać swoich kierowców, biorąc pod uwagę zasady eco-drivingu.

Rozbudowane aplikacje przeznaczone do zarządzania flotą są dostępne na rynku, ale aby z nich korzystać, trzeba uiścić opłatę. W tym przypadku otrzymasz darmowy dostęp do narzędzia, dzięki któremu będziesz mógł sprawniej zarządzać flotą pojazdów.

Podsumowując, śmiało można powiedzieć, że formuła Happy Miles to innowacyjne rozwiązanie. Jeżeli chcesz uzależnić koszty raty leasingowej od aktualnej kondycji firmy, to korzystając właśnie z tej propozycji, zrobisz to. W praktyce oznacza to zminimalizowanie problemów finansowych – nie będziesz musiał korzystać np. z kredytów bankowych, aby opłacić swoje zobowiązania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE