Reklama

Nowoczesny e-kąt już gotowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesny e-kąt już gotowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 66 tysięcy złotych kosztowało urządzenie w Książnicy Płockiej nowoczesnego centrum informacyjno-edukacyjnego. E-kąt otwarty zostanie w poniedziałek 4 listopada.

Ponad 66 tysięcy złotych kosztowało urządzenie w Książnicy Płockiej nowoczesnego centrum informacyjno-edukacyjnego. E-kąt otwarty zostanie w poniedziałek 4 listopada.

Wszystko zaczęło się od złożonego w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego wniosku o dotację. Został on oceniony bardzo wysoko i... odrzucony. – Postanowiliśmy walczyć. Złożyliśmy więc odwołanie – mówiła podczas otwarcia e-kąta dyrektorka Książnicy Płockiej Joanna Banasiak. – Sprawa nie była prosta, bo musieliśmy się zmieścić na formularzu, na którym było miejsce na 220 znaków. A jednak się udało.

Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego wyasygnowało na powstanie centrum 50 tysięcy złotych. Reszta stanowiła wkład własny budżetu miasta. Można więc było rozpocząć prace remontowe. Nie były one proste, bo już pierwsze dotknięcie ścian spowodowało odpadnięcie z nich tynku. Udało się jednak doprowadzić wszystko do szczęśliwego zakończenia.

Wiele prac przy remoncie wykonanych zostało przez pracowników Książnicy Płockiej, których wspierali uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. – Pomysł powstania sali z wysokiej jakości sprzętem komputerowym i multimediami zrodził się już kilkanaście lat temu. Dopiero teraz jednak można było go zrealizować – mówiła Joanna Banasiak. – Chcemy, aby nasz e-kąt służył dzieciom i młodzieży, dorosłym oraz seniorom w wieku 50+, a nawet 60+.

Centrum informacyjno-edukacyjne e-kąt powstało w miejscu dawnej sali katalogowej. Znalazło się tam 12 nowych zestawów komputerowych z oprogramowaniem, interaktywna tablica oraz zestaw multimedialny, w skład którego wchodzą podwieszany ekran i projektor. – Chociaż e-kąt rozpocznie swoją działalność dopiero w poniedziałek, już teraz mamy pierwsze zgłoszenia ze szkół, które chciałyby organizować tam lekcje biblioteczne – mówiła Joanna Banasiak.
W centrum informacyjno-edukacyjnym odbywać się będą zajęcia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i oświatowym. Będą też warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prelekcje i pokazy multimedialne. – Z naszych komputerów chętnie korzystała społeczność romska i sądzę, że niewiele się pod tym względem zmieni. Korzystanie z komputerów, a także z internetu będzie bezpłatne. Dostępne będą również e-booki, e-czasopisma i wydawnictwa multimedialne – zapowiadała szefowa Książnicy Płockiej. – Płacić trzeba będzie za takie usługi jak skanowanie, drukowanie, kserowanie.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE