Reklama

Nowoczesna apeluje w piśmie do radnych

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna apeluje w piśmie do radnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna postanowiła napisać do przewodniczącego płockiej Rady Miasta, Artura Jaroszewskiego. Apeluje o podjęcie stanowiska w sprawie stosowania się władz do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

Nowoczesna postanowiła napisać do przewodniczącego płockiej Rady Miasta, Artura Jaroszewskiego. Apeluje o podjęcie stanowiska w sprawie stosowania się władz do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

- Pismo zostało złożone w imieniu przewodniczącej zarządu Regionu Mazowieckiego .Nowoczesnej Kamili Gasiuk – Pihowicz – wyjaśnia przewodnicząca płockiego koła Nowoczesnej, Małgorzata Kamińska. - Nasze Koło w Płocku złożyło taki wniosek wczoraj na zebraniu Zarządu. Uznaliśmy, że Płock powinien podobnie jak inne miasta zająć jasne stanowisko w sprawie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

W piśmie datowanym na 10 maja zwracają siędo radnych, aby ci ustosunkowali się do sprawy na najbliższej sesji, a jeśli nie będzie to możliwe, wówczas na kolejnej. Dalej piszą: - Nowoczesna jest przekonana, że Rada Miasta Płocka powinna przy podejmowaniu uchwał stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, które nie zostały lub nie będą w przyszłości publikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Zgodnie z art. 190 ust. 1 Konstytucji RP orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Podobne uchwały zostały już podjęte m. in. przez Radę Miasta Łodzi i Radę Miasta Warszawy.

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE