Reklama

Nowe życie na kominie? Sokoły wygrały walkę i zniosły jajko

Opublikowano:
Autor:

Nowe życie na kominie? Sokoły wygrały walkę i zniosły jajko   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na kominie Instalacji Odsiarczania Spalin, z której codziennie wydobywa się charakterystyczny, biały dym, co roku dochodzi do walki o miejsce w budce lęgowej. Wygląda na to, że w tym roku wygrały sokoły, bo jak ujawnił kamery zamontowane w budce, jest już nawet jajo.

Na kominie Instalacji Odsiarczania Spalin, z której codziennie wydobywa się charakterystyczny, biały dym, co roku dochodzi do walki o miejsce w budce lęgowej. Wygląda na to, że w tym roku wygrały sokoły, bo jak ujawnił kamery zamontowane w budce, jest już nawet jajo. 

Sokoły wędrowne to najszybsze zwierzęta na Ziemi - potrafią rozpędzić się do 360 km/h. Od kilkudziesięciu lat trwa walka o przywrócenie gatunku. Ptaki w Europie upodobały sobie do życia wysokie budynki czy właśnie kominy. 

Jedno z gniazd dla ptaków jest przygotowane na kominie Instalacji Odsiarczania Spalin, choć od kilku lat sokoły trwa walka pomiędzy sokołami a rarogami. Sokoły obroniły się przed rarożycą Raszką i drugi rok z rzędu górą są. Zaobserwowano także nowe jajko. 

Gniazdo sokołów wędrownych można obserwować na żywo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE