Reklama

Nowe wozy strażackie i sprzęt dla druhów z OSP

Opublikowano:
Autor:

Nowe wozy strażackie i sprzęt dla druhów z OSP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy jest zagrożenie, reagują. Pomagają przy pożarach, wypadkach samochodowych, także przy złamanych drzewach, które powaliły się na drogę. Ruszają na pomoc ludziom i zwierzętom. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają nowe samochody i sprzęt do ratowania życia i mienia.

Kiedy jest zagrożenie, reagują. Pomagają przy pożarach, wypadkach samochodowych, także przy złamanych drzewach, które powaliły się na drogę. Ruszają na pomoc ludziom i zwierzętom. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają nowe samochody i sprzęt do ratowania życia i mienia.

Druhowie z powiatów ciechanowskiego, płońskiego, płockiego, mławskiego, żuromińskiego, sierpeckiego, gostynińskiego, sochaczewskiego oraz żyrardowskiego będą mieli nowe wozy strażackie i sprzęt do ratowania życia i mienia dzięki pomocy finansowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W środę podpisano 23 umowy na zakup samochodów oraz specjalistycznego sprzętu.

Umowy zostały podpisane w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” tym razem z 5 jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu ciechanowskiego, płockiego, żyrardowskiego oraz sochaczewskiego na łączną kwotę dotacji 1 mln 454 tys. zł. Kolejne 18 umów - na łączną kwotę blisko 460 tys. zł - dotyczy zadań z programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”. Dzięki temu druhowie mają dysponować bardziej nowoczesnym wyposażeniem ratowniczym, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zakupią samochody specjalne oraz specjalistyczny sprzęt służący zapobieganiu, ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska, jak również sprzęt ochrony osobistej strażaków.

Do WFOŚiGW w Warszawie wpłynęło w sumie blisko 280 wniosków na kwotę ponad 7 mln zł. Zarząd WFOŚiGW w Warszawie zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby wszyscy beneficjenci, którzy złożyli wnioski i przeszli pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, otrzymali wsparcie.
W ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego” można uzyskać dofinansowanie w formie dotacji oraz pożyczki.

Na realizację programu pn.: „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych” WFOŚiGW w Warszawie przeznaczył 4 mln zł i blisko 13 mln zł pochodzić będą z NFOŚiGW (w formie refundacji). Koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi prawie 45 mln zł.

Samochody zakupią: OSP w Antoniewie, OSP w Nowych Kozłowicach, OSP w Słupnie, OSP w Lekowie i OSP w Szulmierzu.

Sprzęt zakupią:  OSP w Zągotach, OSP w Kromnowie OSP w Kanigowie, OSP w Gąbinie, OSP w Małej Wsi, OSP w Turzy Małej, OSP w Zbiroży, OSP w Strzegowie, OSP w Niedzborzu OSP w Lipowcu Kościelnym, OSP w Korytowie, OSP w Dąbrowie a także gmina Grudusk, Powiat Płoński, Powiat Mławski, Powiat Sierpecki i Powiat Ciechanowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE