Reklama

Nowe wozy strażackie dla druhów z powiatu płockiego

Opublikowano:
Autor:

Nowe wozy strażackie dla druhów z powiatu płockiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni województwa zdecydowali o przekazaniu 6,62 mln zł z budżetu Mazowsza na 57 specjalistycznych wozów dla mazowieckich OSP. Wśród nich jest 5 jednostek z subregionu płockiego, które na zakup pojazdów otrzymają ponad pół miliona zł.

Radni województwa zdecydowali o przekazaniu 6,62 mln zł z budżetu Mazowsza na 57 specjalistycznych wozów dla mazowieckich OSP. Wśród nich jest 5 jednostek z subregionu płockiego, które na zakup pojazdów otrzymają ponad pół miliona zł. 

Strażacy z OSP to najczęściej pierwsze osoby przybywające na ratunek nie tylko w przypadku pożarów, ale też do wypadków drogowych, a także w trakcie klęsk żywiołowych. Tylko w ubiegłym roku jednostki OSP na Mazowszu brały udział w 20 tys. samodzielnych interwencjach. Do tego dochodzą liczne akcje prowadzone wspólnie z zawodowymi strażakami z PSP. 

- Zawsze podkreślamy rolę ochotniczych straży pożarnych, bo ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza jest nieoceniony - mówi marszałek Adam Struzik. Zwłaszcza, że heroiczna praca, jakiej się podejmują druhowie, jest wyrazem ich dodatkowych pasji i poczucia odpowiedzialności za lokalną społeczność. Niedawno przeznaczyliśmy 5 mln zł na remonty strażnic, teraz przyznaliśmy konkretnym gminom wsparcie na zakup samochodów, które są im niezbędne do prawidłowego przeprowadzania akcji ratunkowych.

W grudniu ubiegłego roku radni zdecydowali o przyznaniu 8 mln zł na dofinansowanie dla OSP. Gminy z Mazowsza złożyły w sumie 262 wnioski na ponad 12 mln zł. Ponieważ kwota ta przekraczała zaplanowany budżet, w pierwszej kolejności do dofinansowania wskazano pojazdy - dwa ciężkie, 42 średnie oraz 13 lekkich wozów strażackich. Na ten cel zostanie przekazanych 6,62 mln zł. Pozostałe 1,38 mln zł będzie później przeznaczone na specjalistyczny sprzęt.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe, o wartości 130 tys. zł otrzymały jednostki z gminy Drobin, Mała Wieś, Radzanowo i Staroźreby. Natomiast do gminy Mochowo trafi lekki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości ponad 69 tys. zł. 

Dotychczas samorząd województwa przeznaczył na wsparcie OSP już 67,4 mln zł, co pozwoliło jednostkom na zakup 659 specjalistycznych wozów, 36 łodzi oraz ok. 690 pomp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE