Reklama

Nowe Solarisy za prawie 10 mln już kursują

Opublikowano:
Autor:

Nowe Solarisy za prawie 10 mln już kursują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 9,76 miliona kosztowało siedem nowych autobusów Solaris Urbino – dwa 18-metrowe przegubowce i pięć pojazdów o długości dwunastu metrów.

9,76 miliona kosztowało siedem nowych autobusów Solaris Urbino – dwa 18-metrowe przegubowce i pięć pojazdów o długości dwunastu metrów.

Autobusy dotarły do zajezdni KM Płock tuż przed weekendem. A już w niedzielę zostały zaprezentowane mieszkańcom naszego miasta podczas Wigilii przed Ratuszem. Każdy z niskopodłogowych pojazdów wyposażony jest w system monitoringu oraz klimatyzację części dla pasażerów. Każdy z nich ma również przycisk stop (służący do informowaniu kierowcy o zamiarze wysiadania na przystanku na żądanie) z napisami w alfabecie Braille’a.

Każdy z nowych Solarisów ma system dźwiękowej informacji pasażerskiej. Ma również specjalny system zewnętrznej informacji dźwiękowej przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących. Wszystkie pojazdy spełniają europejskie normy emisji zanieczyszczeń. Autobusy przegubowe zostały oznaczone numerami bocznymi 739 i 740. Pojazdy 12-metrowe mają numery od 741 do 745.

W ciągu dwóch ostatnich lat Komunikacja Miejska wzbogaciła się o 22 nowe Solarisy. Dzięki temu 25 procent taboru to najnowocześniejsze pojazdy, jakie są w tej chwili dostępne. Zakup siedmiu Solarisów, które od poniedziałku 23 grudnia ruszyły na płockie ulice, to część projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku”. Dzięki niemu unijne dofinansowanie wyniosło prawie 8,3 miliona złotych (z całkowitego kosztu 9,8 mln.).

Fot. Archiwum KM Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE