Reklama

Nowe siłownie i place zabaw. Zobacz gdzie

Opublikowano:
Autor:

Nowe siłownie i place zabaw. Zobacz gdzie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za blisko 200 tys. zł firma z Jarosławia ma wyposażyć 11 istniejących placów zabaw w nowiutkie huśtawki oraz urządzić trzy nowe place zabaw tam, gdzie ich dotąd nie było. Nie zapomniano również o starszych płocczanach - dla nich powstaną trzy kolejne siłownie na świeżym powietrzu.

Za blisko 200 tys. zł firma z Jarosławia ma wyposażyć 11 istniejących placów zabaw w nowiutkie huśtawki oraz urządzić trzy nowe place zabaw tam, gdzie ich dotąd nie było. Nie zapomniano również o starszych płocczanach - dla nich powstaną trzy kolejne siłownie pod chmurką.

To wiadomość, która z pewnością ucieszy naszego czytelnika, który skarżył się nam ostatnio, że w Ratuszu chyba całkiem zapomniano o innych osiedlach poza Podolszycami. Według niego, najlepszym przykładem tego zaniedbywania jest fakt, że na starszych osiedlach nie powstają w ogóle nowe place zabaw. Ostatnio pisaliśmy, że nowiutki i dodajmy - niemożliwie drogi plac zabaw z fontannami i innymi bajerami ma niedługo powstać przy Orlen Arenie (będzie kosztował horrendalne pieniądze, ok. 1,7 mln zł), a teraz Ratusz rozstrzygnął przetarg na kolejne place zabaw - na uzupełnienie już istniejących o nowe huśtawki i zjeżdżalnie oraz na urządzenie całkiem nowych placów zabaw w miejscach, w których ich dotąd nie było, a bardzo by się przydały. Od chwili podpisania umowy, wykonawca , który zaproponował najniższą cenę i wygrał przetarg, czyli Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „APIS” Jadwiga Oziębło (zaproponowało ponad 191 tys. zł) ma miesiąc na wykonanie prac. A roboty będzie sporo.

Nowe drewniane place zabaw dla dzieci do 12. roku życia mają powstać w trzech miejscach:

- przy ul. Jaśminowej - pojawią się tam drewniane zabawki: zestaw ze zjeżdżalnią i wieżyczką, huśtawka z dwoma siedziskami, bujak sprężynowiec, urządzenie sprawnościowe z kominem, będą tez dwie ławki i śmietniczka,
- w Parku Północnym przy Łączniczek -stanie tu m.in. zestaw z dwoma zjeżdżalniami, ruchomym pomostem, zjazdem strażackim i wieżyczką, a także huśtawka z dwoma siedziskami, huśtawka wagowa, urządzenie sprawnościowe, bujak, karuzela, kwadratowa piaskownic, piramida możliwości, a także cztery ławki i tyleż śmietniczek.
- przy ul. Asnyka/Norwida - pojawi się tam zestaw ze zjeżdżalnią i wieżyczką, huśtawka wagowa, bujak sprężynowiec oraz urządzenie sprawnościowe z kominem, a także śmietniczka.


Również w trzech miejscach Płocka powstaną nowe siłownie pod chmurką:

- w Parku na Zdunach przy Kazimierza Wielkiego;
- w Pasażu A. Roguckiego,
- przy ul. Browarnej

Według dokumentacji przetargowej, na wyposażenie wszystkich trzech siłowni mają się składać takie stalowe urządzenia fitness o dość zabawnych nazwach jak m.in. „biegacz”, „drabinka” i „podciąg nóg”, „wyciskanie siedząc”, „wyciąg górny”

Z kolei nowe zabawki pojawią się na 11 istniejących placach zabaw (dla dzieci w wieku do 12 lat):

- przy ul. Źródlanej 31 - nowy zestaw drewniany ze zjeżdżalnią, drabinkami, wieżą itp., a także nowa huśtawka z dwoma siedziskami, karuzela, domek z tablicą do ysowania kredą i bujak na sprężynie
- przy Gwardii Ludowej 17 - nowy drewniany zestaw ze zjeżdżalnia z drabinkami i wieżą oraz karuzela i domek z tablica do rysowania kredą;;
- przy Miodowej nowa kwadratowa piaskownica, a także drewnianą huśtawkę z dwoma siedziskami, drewniany zestaw ze zjeżdżalnią; dla mam pojawi się nowa ławka, na placu zabaw ma też stanąć nowa śmietniczka
- przy Chopina oraz przy Morelowej - nowe tablice aktywności zamontowane na drewnianych słupkach,
- w Paku na Zdunach przy Kazimierza Wielkiego - tablica aktywności, a także metalowa huśtawka z dwoma siedziskami
- w Parku Abisynia przy ul. Kazimierza Wielkiego - nowa huśtawka metalowa z dwoma siedziskami
- przy Królowej Jadwigi - nowe drewniane urządzenie sprawnościowe wysokie na 2 m z drabinką sznurową i ścianką do wspinaczki.
- przy Otolińskiej 23 - bujak na sprężynie
- przy Żwirki i Wigury 3 oraz przy ul. PCK/Dobrzyńskiej - drewniane huśtawki z dwoma siedziskami.Zapytaliśmy jeszcze w Ratuszu, jak to możliwe, że za nieco ponad 190 tys. zł będziemy mieli nowe zabawki i urządzenia w - uwaga! - 17 miejscach Płocka, podczas gdy za jeden jedyny plac zabaw przy Orlen Arenie trzeba będzie zapłacić ponad 1,7 miliona złotych? Czekamy na odpowiedź.

Na zdjęciu: drewniany plac zabaw w Parku Północnym

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE