Reklama

Nowe siłownie i huśtawki. Zobacz gdzie

Opublikowano:
Autor:

Nowe siłownie i huśtawki. Zobacz gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wkrótce na dwóch osiedlach powinny pojawić się nowe siłownie pod chmurką, natomiast maluchy zaczną się huśtać w bujakach, pobawią na karuzeli i pospinają po ściance. Ratusz ogłosił przetarg na doposażenie już istniejących placów zabaw, ale znajdzie się także sporo dla starszych amatorów sprzętów kształtujących sylwetkę.

Wkrótce na dwóch osiedlach powinny pojawić się nowe siłownie pod chmurką, natomiast maluchy zaczną się huśtać w bujakach, pobawią na karuzeli i powspinają po ściance. Ratusz ogłosił przetarg na doposażenie już istniejących placów zabaw, ale znajdzie się także sporo dla starszych amatorów sprzętów kształtujących sylwetkę.

Nowe urządzenia do zabawy i treningów dedykowane młodszym i starszym mieszkańcom, w tym standardowe ławki i śmietniczki przewidziano dla czterech lokalizacji: ul. Bartniczej / Skłodowskiej, Jaśminowej / Pszczelej, Piaska i Obrońców Westerplatte 5/1. Wszystko  w ramach jednego ogłoszonego właśnie przetargu. Realizacja miałaby odbyć się w wykorzystaniem systemu „zaprojektuj i wybuduj”.

Zgodnie z wizją zamawiającego, czyli w tym przypadku Ratusza przy ul. Bartniczej / Skłodowskiej na osiedlu Dobrzyńska zaplanowano kilka nowych atrakcji: bujak na sprężynie, karuzelę bez siedzisk, podwójną huśtawkę wraz ze skałką zręcznościową w kształcie czworokąta oraz doposażenie już istniejącej siłowni w orbitrek, wioślarza z oparciem, ławkę z pedałami i prasę nożną. Wszystko powinno być dobrane pod kolorystykę już stojących urządzeń.

Z kolei na ul. Pszczelej pojawią się nowe urządzenia siłowe (umożliwiające wyciskanie w pozycji siedzącej, wyciąg górny, ławkę z pedałami) i żeby było przyjemniej dla oka, zostaną również zasadzone krzewy.

Z nowych siłowni będą cieszyć się mieszkańcy dwóch osiedli, Międzytorza (ul. Piaska) i Kochanowskiego (ul. Obrońców Westerplatte 5/1, obok już istniejącego placu zabaw). Siłownie mają się od siebie różnić wyposażeniem. Na tej pierwszej postawią narciarza ślizgowego, biegacza, wyciąg górny oraz trenażer klatki piersiowej (do wyciskania na siedząco) na jednym pylonie, drabinkę i podciąg dla nóg (także na jednym pylonie). Dla mieszkańców z okolic ulicy Obrońców Westerplatte zostaną zakupione takie sprzęty, jak orbitrek, duże i małe koła tai chi, trenażer nóg (nożyce), czy urządzenie do wyciskania na siedząco i kształtowania górnych partii mięśni. Jeśli ktoś podjedzie sobie rowerem, będzie mógł zostawić ulubione dwa kołka na dostawionym stojaki Na obu zobaczymy wioślarza z oparciem, twister z wahadłem i ławkę z pedałami.

Ogłoszony przez Ratusz przetarg obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, specyfikacji technicznych wykonania, a następnie, w ramach drugiego etapu prac, także robót montażowo-budowlanych. Na koniec odbędą się prace typowo ogrodnicze: nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie. Wszystko to, według zamysłu urzędników z Ratusza, miałoby zostać wykonane jeszcze w tym roku. Po wyłonieniu wykonawcy na realizację zamówienia przewidziano 100 dni od chwili podpisania umowy (przy czym na etap pierwszy, czyli dokumentację przewidziano 40 dni). Zajęcie się zielenią będzie ciążyło na wykonawcy do 15 października 2016 roku.

Fot. Materiał załączony do przetargu, UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE