Reklama

Nowe rondo. Zmieści się autobus?

Opublikowano:
Autor:

Nowe rondo. Zmieści się autobus? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wątpliwości co do tego mieli m.in. nasi czytelnicy. Ratusz opublikował dziś film nakręcony z góry, na którym widać, jak autobusy, również przegubowe, radzą sobie na nowym rondzie w Borowiczkach.

Wątpliwości co do tego mieli m.in. nasi czytelnicy. Ratusz opublikował dziś film nakręcony z góry, na którym widać, jak autobusy, również przegubowe, radzą sobie na nowym rondzie w Borowiczkach.

Prezydent Andrzej Nowakowski i jego zastępca Jacek Terebus oficjalnie otworzyli dziś budowane od jesieni ub. roku rondo na skrzyżowaniu Harcerskiej, Korczaka i Pocztowej.  Przypomnijmy, że koniec kwietnia był kolejnym terminem dla tej inwestycji po tym, jak nie udało się dotrzymać wcześniejszych (najpierw zawiniła niespodziewana awaria w infrastrukturze podziemnej, potem - niesprzyjające warunki atmosferyczne).  

Teraz się udało i można było oficjalnie poinformować o zakończeniu robót przy budowę nowego ronda oraz ponad 800-metrowego fragmentu ulicy z chodnikami i ścieżką rowerową. - Nowoczesne oświetlenie LED, drogi rowerowe i rondo znacznie poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego w tej części Płocka – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Prezydent odniósł się również do wyrażanych przez naszych czytelników wątpliwości co do tego, czy na rondzie zmieszczą się większe pojazdy.  - Rondo zostało tak zaprojektowane i wybudowane, aby mogły się po nim bezpiecznie poruszać nawet najdłuższe przegubowe autobusy KM Płock czy ciągniki siodłowe z naczepami - zapewnia prezydent.

Jako dowód pokazano film nakręcony z góry ronda, na którym widać, jak różne pojazdy przejeżdżają przez skrzyżowanie. Wykonanie wyspy centralnej w taki sposób jak np. przy Panoramie pozwala na wjeżdżanie na środek ronda.

Inwestycję na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg prowadziła Firma Remontowo - Budowlana Lipowski. Prace pochłonęły blisko 3,6 mln zł. Jak zapowiada Ratusz, jeszcze w tym roku w Borowiczkach planowany jest kolejny etap inwestycji  na odcinku od ul. Borowickiej do osiedla Parcele.

Filmik można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/e6hfM8F1CeU

 Fot. UMP

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE